Metan gazından zehirlenen uzman çavuş hayatını kaybetti

Metan gazından zehirlenen uzman çavuş hayatını kaybetti

Ağrı'da geçtiğimiz Aralık ayında kuyudan sızan metan gazından zehirlenen ve hastanede tedavi altına alınan uzman çavuş 49 gün sonra hayatını kaybetti.

Ağrı'da 4 Aralık 2017'de Kapalı M Tipi cezaevi bahçesindeki kuyudan sızan metan gazından zehirlenen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Özden, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Şehit Özden'in cenazesi, memleketi Gaziantep'te öğle vakti düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Ağrı merkez Van yolu üzerindeki Yüzüncüyıl Mahallesi'nde bulunan M Tipi Cezaevi'nde 4 Aralık tarihinde meydana gelen olayda cezaevi bahçesindeki gaz sızıntısı nedeniyle 43 asker ile 6 kamu görevlisi zehirlendi. Durumu ağır olan bir uzman çavuş ile sözleşmeli er, Erzurum'a sevk edildi. 2 asker hastaneye alınmadan önce AFAD'ın Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif Nükleer (KBRN) ekibi tarafından taramadan geçirildi. Üzerlerinde çevreyi tehdit edici zararlı madde bulunmayınca askerler hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Tedavi gören askerlerden Jandarma Er İdris Güleç 26 Aralık'ta, Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Özden ise dün hayatını kaybetti.

Bu olaydan sonra Ağrı Cezaevinde bulunan mahkumlar başka illere nakledilerek cezaevi boşaltıldı.


Önceki Taşeron işçiler dikkat! Duyurular sadece oradan yapılacak
Sonraki Ağrı İzmir Uçak seferleri başladı