Ağrı'da Güvenli Okul Toplantısı Yapıldı

Ağrı'da Güvenli Okul Toplantısı Yapıldı

Ağrı'da 2. yarıyıl güvenli okul toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.

Ağrı'da 2. yarıyıl güvenli okul toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Vali Elban, okulların başlamasıyla birlikte çocukların güvenliği, her türlü zararlı maddelerden korunması konusunun ülkenin artık ortak gündemi haline geldiğini belirterek,

"Bu durumun sadece kamu eliyle veya polisiye tedbirlerle çözmemiz söz konusu değildir. İdareci, öğretmen, öğrenci, veli, sosyal çevre ve sosyal sorumluluğu olan birçok kuruluşun bu konuda sorumlukları vardır. Evlatlarımızın, geleceğimizin daha sağlıklı bir eğitim ortamında, iyi bir birey olarak hazırlamamız açısından oldukça önemli olan toplantıda alınacak kararların ikinci yarıyılda öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Toplantıda, okul ve çevre güvenliği, servis araçları ve taşımacılığı, okul güvenlik kameralarının kent güvenlik yönetim sistemine entegrasyonu ile uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konuları ele alındı.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, kurum amirleri, mahalle ve köy muhtarları, okul aile birliği temsilcileri ve ilgili sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.


Önceki Ağrı'nın sorunlarına el atılmalı
Sonraki Ağrı Amatöründe Play-off kuraları çekildi