2018 Türkiye Geneli Siyer Sınavı, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlendi. 13 bin kişinin katıldığı "O'nu oku, O'nu yaşa" sloganlı 4 Kategoride gerçekleştirilen 2018 Türkiye Geneli Siyer Sınavında 5 Umre Ödülü ve 2000 kişiye ödül verlecek.

A ve B Kitapçıklarda 1. Kategori 60 soru ve 80 dakika cevaplama, 2. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 3. Kategori 100 soru ve 120 dakika cevaplama, 4. Kategori ve 100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi oldu. Puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir. 

Platformumuz tarafından “O’nu Oku O’nu Yaşa” temasıyla 18 Şubat’ta düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı sonuçları açıklandı.

75 ilde düzenlenen ve 4 kategoriden yaklaşık 300 bin kişinin katılım gösterdiği sınavın sonuçları http://s.siyersinavi.com adresinden T.C. kimlik numarası veya 11 haneli telefon numarasından sorgulanabiliyor.


18 Şubat tarihinde yapılan 2018 Umre Ödüllü Siyer Sınavı sonuçları açıklandı.  Sınav Sonuçları ile siyersinavi.com web sitelerindeki sorgulama ekranlarından da öğrenilebilecek.

Dereceye girenler ve kura çekimleri Pazar günü 20:00’da RehberTV’de - Yeni Frekans:12685 Pol V-Dikey Senbol:30000

Ödül Kazananlar optik formda belirttilen telefon numaralarına SMS olarak gönderilecektir.

İKİNCİ KATEGORİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR Ortaokul (7. ve 8. Sınıf Öğrencileri)

Ahmet Yasin Tekdal diyarbakır

Kübra Çelik Mardin Derik

Abdurrahim İnanç Batman

Nurcan Halitoğlu Bingöl Solhan

Hatip Demir Şırnak İdil

Ahmet Kıymık Malatya Merkez

İsmail Küçükoğlu Şanlıurfa

Muhammed Furkan Kaya Şanlıurfa Birecik

Mahmut Aydemir Elazığ

Yusuf Taş Diyarbakır

İKİNCİ KATEGORİ BİSİKLET Ortaokul (7. ve 8. Sınıf Öğrencileri)

Osman Uçar Aksaray

Elif Taşkın Aksaray

Zeynep Taşkın Aksaray

Jiyan Onar Batman

Serhat Aslan Diyarbakır Dicle

Seyfullah Arslan Eskişehir Odunpazarı

Seda Usta İstanbul Küçükçekmece

Sema Odun Malatya

Sabriye Tokdemir Mardin Dargeçit

Mehmet Halis Çiçek Mardin Dargeçit

Hatice Temelci Şanlıurfa 

İKİNCİ KATEGORİ BİSİKLET Ortaokul (7. ve 8. Sınıf Öğrencileri)

Zehra Talayhan Şırnak İdil

 

Şeyma Şen Osmaniye
Esma Yaşin Mardin Kızıltepe
Tekin Maşallah Kavak İstanbul Sultangazi
İbrahim Halil Çakmak Diyarbakır
Elif Genişyürek Niğde
Zerda Yağmahan Siirt

Beytullah Aysan İstanbul Sultanbeyli
Hatice Kabak Malatya

3. KATEGORİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR Lise Öğrencileri (9. ve 10. Sınıf)

Erkan Uzunay Malatya
Abdullah Heval Çelik İstanbul Arnavutköy
Ensar İlğen Malatya

ÜÇÜNDÜ KATEGORİ TAM ALTIN Lise Öğrencileri (11. ve 12. Sınıf)

Abdullah Özen Erzurum
Medine Pala Muş

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ TABLET Lise Öğrencileri (11. ve 12. Sınıf)

Gökçe Şahin Bingöl
İbrahim Kılınç Diyarbakır Çınar
Muharrem Eren Siirt
İmrane 
Cuma İnan Diyarbakır
İbrahim Eren Diyarbakır 

3. KTEGORİ DİZÜSTÜ TAM ALTIN Lise Öğrencileri (9. ve 10. Sınıf)

Zümrete Avcı Diyarbakır Çınar
Ramazan Şimşek Diyarbakır Eğil

3. KATEGORİ TABLET Lise Öğrencileri (9. ve 10. Sınıf)

Azranur Ulaş Balıkesir Savaştepe
Mehmet Zahid Öztürk Aydın Nazilli
Ozan Aladağ Ağrı
Ömer Faruk Murat Elazığ

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ TABLET Lise Öğrencileri (9. ve 10. Sınıf)

Kutbettin Yeşilmen Batman
Meryem Uluğbey Diyarbakır Ergani
Nerin Zerey Mardin Midyat
Rasul Akyüz Mardin Midyat
Rumeysa Balkaya Muş
Sena Arık Rize
Yusuf Karakoç İstanbul Beyoğlu
Yusuf Yalçın İstanbul Güngören

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ ÖDÜLLERİ UMRE KAZANANLAR

Mehmet Karabulut Diyarbakır Ergani
Arif Şehin Malatya Merkez
Emine Akın İstanbul Esenyurt
Nüsred Akın Kayseri Talas
Elif Kaya Elazığ

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Adem Yolcu Şanlıurfa
Şeymanur Karakış İstanbul Bağcılar
Kemal Dere Bilecik
Ahmet Karadal Şanlıurfa Hilvan
Necat Kuşçu Van Merkez
Muazzez Kırıkayağ Van Merkez
Ahmet Şehit Tuna İstanbul Kartal
Ahmet Kalkan Mardin Midyat
Bayram Gökmen İstanbul Esenler
Halil Bayhan Batman

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ YARIM ALTIN 

Mehmet Latif Gündüz Mardin Midyat
Hüseyin Yüzgeçer Ankara
Cihad Güzey Diyarbakır Silmil
Ercan Yıldırım Gaziantep
Esra Bağçi Diyarbakır
Muhammed Enes Alp Erzincan Çayırlı
Ömer Bütün Adana

DÖRDÜNCÜ KATEGORİ YARIM ALTIN

Süleyman Tuna Mardin Mazıdağı
Azat Boran Isparta
Recep Büyüksaka İstanbul Fatih
 
 


1. KATEGORİ (4. VE 5. Sınıflar)

10 Adet Dizüstü Bilgisayar
40 Adet Bisiklet
20 Adet Tablet
50 Adet Kol Saati
100 Adet Sırt Çantası
180 Adet Eşarp/Futbol Topu
200 Adet Satranç Takımı

2. KATEGORİ (6, 7 ve 8. Sınıflar)

20 Adet Dizüstü Bilgisayar
40 Adet Bisiklet
40 Adet Tablet
100 Adet Kol Saati
100 Adet Kitap Seti
100 Adet Sırt Çantası
100 Adet Flash Bellek 16 GB
284 Adet Eşarp/Futbol Topu

3. KATEGORİ (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar)

6 Adet Dizüstü Bilgisayar
4 Adet Tam Altın
20 Adet Tablet
70 Adet Kol Saati
100 Adet Sırt Çantası
100 Adet Kitap Seti
200 Adet Flash Bellek 16 Gb

4. KATEGORİ (Yetişkinler)

5 Kişiye Umre
10 Adet Dizüstü Bilgisayar
5 Adet Yarım Altın
23 Adet Powerbank
68 Adet Kitap Seti


Önceki ​Ağrı'da çatışma: 2 PKK'li öldürüldü
Sonraki Ağrı'dan 28 kişi Siyer Sınavında derce yaptı