Ağrı'da karla mücadele

Ağrı'da karla mücadele

Ağrı'da yüksek kesimlerde kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi çalışmaları devam ediyor.

 

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde, 2 bin 550 rakıma sahip Taşlıçay'ın Tanyolu köyü, Balıklı Göl ve Yaylacık mezrasında bulunan yerleşim yerlerinin yolunu İl Özel İdaresi ekipleri 5 gün süren aralıksız çalışmalar sonucu ulaşıma açtı.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Erhan Tenekeci, ekiplerin 5 günlük çalışmasının başarıyla devam edip sonuçlandığını söyledi.

Balıklı Göl, Tanyolu köyü ve Yaylacık mezrasında çalışmaları yürüten ekiplerin zorlu şartlara rağmen yolu açtığını aktaran Genel Sekreter Tenekeci, şunları kaydetti: "Bu bölgemiz 2 bin 550 rakıma sahip olduğu için yüksek bir kesim ve fırtınanın çok sık aralıklarla tekrar ettiği bir bölge. İdaremiz mesai mefhumu gözetmeden 24 Saat esasına bağlı olarak çalışıyor. Çalışmaların bulunduğu noktada fırtına sürekli yolu kapadığı için buradaki işimizde bir süreklilik gerektiriyor. 3 tane iş makinemiz ve 4 tane acil destek binek aracımız bu bölgede çalışıyor. Buna karşı karla mücadele kapsamında ovada bir sıkıntımız yok. Dağlık kesimlerde çalışmalarımız sürüyor. Türkiye'nin en genç ve güçlü araç filosuyla vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz. 5 gündür burada her türlü fedakarlığı gösteren çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum çünkü karla mücadele aynı zamanda bir fedakarlık ve gönül işidir." (Ömer Adıgüzel - İLKHA)


Önceki Üniversitede Çocuk İstismarını Önlemeye Yönelik Çalıştay düzenlendi
Sonraki Ağrı-İran sınır kapıları arasında ücretsiz servis uygulaması