Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri, MEB resmi sitesi üzerinden duyuruldu. 20 bin sözleşmeli öğretmen için artık mülakat vakti. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavı nasıl olacak? İşte Sözleşmeli öğretmenlik hakkında bazı detaylar...

20 bin sözleşmeli öğretmen alımları için sözlü mülakat zamanı. Dün MEB üzerinden sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı. Öğretmen adayları mülakat yerlerini öğrenebilir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmenlik alımı için yayımladığı duyuruda, başvurusunu gerçekleştiren adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanının 16 Mart 2018 tarihinde açıklanacağı bildirilmişti. Başvurularını gerçekleştiren adaylar için mülakat yerleri belli oldu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ İÇİN TIKLAYIN...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SINAVI NASIL OLACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10 - KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan içi n en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, ö zgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek

Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek.


Önceki Van'da mera kavgası: 2 ölü
Sonraki Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa?