TUS soru ve cevapları erişime açıldı

TUS soru ve cevapları erişime açıldı

ÖSYM, 25 Şubat'ta uygulanan TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınavının soru ve cevaplarını erişime açtı.ÖSYM, 25 Şubat'ta uygulanan TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınavının soru ve cevaplarını erişime açtı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 25 Şubat'ta uygulanan TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınavının soru ve cevaplarının erişime açıldığı bildirildi.

Açıklamada, "25 Şubat 2018 tarihinde uygulanan 2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu (birinci dönem) adaylarının sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları; sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme  sonuçlarını  inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinde 19 Mart 2018 tarihinde saat 11.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır." denildi.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Soru Kitapçığı Görüntüle" ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntüleniyor. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösteriliyor. (İLKHA)


Önceki Yapıcıoğlu: Kürt meselesinin çözümünde tüm örgütlü yapılar muhatabınızdır
Sonraki 'Üç aylar Müslümanların hatalarından dönmeleri için büyük bir fırsattır'