İpekyolu Belediyesinden Z Kütüphane açılışı

İpekyolu Belediyesinden Z Kütüphane açılışı

Van İpekyolu Belediyesi, Kütüphanecilik Haftası’nı Zenginleştirilmiş (Z) Kütüphane açarak kutladı.

Her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphanecilik Haftası, Bostaniçi Erek TOKİ İlk ve Ortaokullarında Z Kütüphane açarak kutlayan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kütüphanenin açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesti.

Okullardaki Z Kütüphane açılışında bir konuşma yapan Başkan Vekili Cemil Öztürk, 2017 yılında 11 Z Kütüphaneyi İpekyolu'na kazandırdıklarını belirterek, “Bu 11 tane kütüphanenin 10 tanesini okullara bir tanesini Sürekli Eğitim Merkezimizin üst katındaki halk kütüphanesine yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. ”dedi.

Hedeflerinin, bu sayıyı 11'den 20'ye çıkarmak olduğunu belirten Kaymakam Öztürk, bu konuda çalışmalara başlandığını belirtti.

Öztürk, “İpekyolu'nda 100 okulumuz var ancak hiçbirinde Z-kütüphane yoktu. Mesela Namık Kemal İlkokulunda uygun yer yoktu ancak okul müdürü odasını bizlere tahsis etti ve kütüphaneyi yaptık.  Böyle güzellikleri de yaşadık. Çocuklar buraya girdikten sonra çıkmak istemiyorlar. Siz de görüyorsunuz rengarenk, cıvıl cıvıl, modern, şık dizaynlı ve bol kitaplı bir kütüphane oldu.  Ayrıca bir de müjde vermek istiyorum Mayıs ayında 15 okula yapmış olduğumuz açık spor sahalarının da toplu açılışını yapmayı planlıyoruz.  Okul derken sadece kütüphaneler aklımıza gelmemeli. Biz okullarımızın kalitesini arttırmak istiyoruz. Geçen sene okulların bahçelerine asfalt dökmüştük bu sene de buna devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kütüphanecilik Haftasını da kutlayan Öztürk, okul yöneticilerine de seslenerek, “Sizden isteğim, bu kütüphanelerin sürekli açık olması ve çocukların buralardan sürekli faydalanmasıdır.” dedi. (Yunus Tuğrul-İLKHA)


Önceki Daire Başkanı Baş, Batman'da ziyaretlerde bulundu
Sonraki Ortaokul öğrencilerinden dikkat çeken projeler