İlki Düzenlenen 12-15 Nisan Ağrı Tanıtım Günleri Ankara Atatürk Kültür Merkezinde Yapıldı

İlki Düzenlenen 12-15 Nisan Ağrı Tanıtım Günleri Ankara Atatürk Kültür Merkezinde Yapıldı

Ankara'da il tanıtım günlerinde Ağrı stantı yoğun ilgi gördü.

Ankara’da ilk kez gerçekleşen, dört gün süren Ağrı Tanıtım günlerinin, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ağrı Valisi Süleyman Elban, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Öznur Çalık, Mustafa Ataş, Vedat Demiröz, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, eski Bakanlar, çok sayıda ilimizin eski Milletvekilleri ve Ağrılı vatandaşların katılımıyla açılışı gerçekleşti. 
    Mehter Takımı’nın gösterisiyle başlayan tanıtım günleri, Ağrı’nın yöresel oyunlarının sergilendiği folklör gösterisi ve çeşitli sanatçıların verdiği konser ile devam etti.
    Açılış programında bir konuşma yapan Vali Elban,“ Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Ağrı Tanıtım Günlerine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. İnsanlık tarihinin Hz. Âdem Aleyhisselam`dan başladığını biliyoruz; ama nerede başladığını bilmiyoruz. Fakat insanlık tarihinin, ikinci kez Hz. Nuh Aleyhisselam`dan başladığını herkes biliyor, hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla Ağrı insanlık tarihinin ikinci kez başladığı ilimizdir. Ankara`dan, İstanbul’dan ve Edirne’den baktığınızda Ağrı çok uzak bir ilimizdir. Ama kalbi gönlü herkese yakın insanların olduğu ilimizdir. Ağrı İklim açısından baktığımızda belki Türkiye’nin en soğuk yeridir. Belki Türkiye’nin değil dünyanın en sıcakkanlı insanların olduğu ilimizdir Ağrı. Ben dokuz ayda Ağrıları pek iyi tanımamış olabilirim. O yüzden çokta iyi ifade etmeye bilirim. Sizler burada Ağrıyı yaşayacaksınız doya doya Ağrıyı tanıyacaksınız. Bu tanıtım günümüzde bizleri yalnız bırakmayan programımıza teşrif eden başta Sayın Başbakan Yardımcımız, Genel Başkan Yardımcılarımız,Milletvekillerimiz,çok kıymetli misafirlerimiz ve Ağrılı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.
   Ağrı`nın il merkez ve ilçelerinin tanıtımı yapıldığı stantları tek tek gezip ziyaret eden Sayın Vali, hem Ankara`da yaşayan hem de Ağrı`dan gelen vatandaşlarımızla bir araya geldi.
 Tanıtım günleri kapsamında Ağrılılar, gerçekleştirilen etkinlikle tarihi, turistik ve birçok yöresel ürününü tanıtma fırsatı buldu. Ağrılı vatandaşların yanı sıra Ankaralı vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği tanıtım günü 15 Nisan Pazar günü son buldu. 


Önceki Son 11 günde 16 PKK mensubu etkisiz hale getirildi
Sonraki Üniversite sınav tarihi değişti