'Hz. Peygamber'i Anlama ve Sünnetini Yaşama' temalı Mevlid etkinliğine tüm Ağrı halkını davet etti.

'Hz. Peygamber'i Anlama ve Sünnetini Yaşama' temalı Mevlid etkinliğine tüm Ağrı halkını davet etti.

Peygamber Sevdalıları Ağrı İl Koordinatörlüğü, 29 Nisan pazar günü düzenleyecekleri 'Hz. Peygamber'i Anlama ve Sünnetini Yaşama' temalı Mevlid etkinliğine tüm Ağrı halkını davet etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Mevlid etkinlikleri kapsamında, 29 Nisan Pazar günü saat 13.00'da Ağrı'da Mevlit etkinliği düzenlenecek.

Pazar günü düzenleyecekleri etkinliğin hazırlıklarının devam ettiğini belirten Peygamber Sevdalıları Ağrı İl Koordinatörü Arif Yılmaz, "Etkinlik hazırlıklarımız kapsamında şehir merkezinde 1500 adet afiş, 50 bin adet el ilanı dağıttık. Muhtelif yerlere pankartlarımızı astık. Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman'ın kaleme aldığı 'Hazreti Peygamber'den dersler 63 Hadis-i Şerif' adlı kitapçıktan 10 bin adet halkımıza dağıtacağız. Ayrıca anons araçlarımız da etkinlikten üç gün önce halkımızı davet edecektir." dedi.

İnsanlığın içinde bulunduğu manevi çöküşün sebebinin Hazreti Peygamberi anlamamak ve O'nu örnek almamaktan kaynaklandığını belirten Yılmaz, "İnsanlığın bu manevi çöküşünden kurtulması amacıyla 'O'nu örnek almadıkça insanlık huzur bulamaz' şiarıyla yola çıktık. Bu sebeple Peygamber Sevdalıları Ağrı İl Koordinatörlüğü olarak, 29 Nisan 2018 Pazar günü Saat 13.00' da Kapalı Spor salonunda yapacağımız 'Hz. Peygamber(S.A.V)'i Anlama ve Sünnetini Yaşama' temalı Mevlid etkinliğimize tüm Ağrılı hemşerilerimizi bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Yılmaz ayrıca;Etkinliği düzenlemekteki amacımız; Hazreti Peygambere duyulan sevgi ve peygamber bilincini toplumda hak ettiği karşılığı bulmasını sağlamaktır. Biz insanlarımıza bu bilinci tekrardan kazandırabilmek ve insanlarımıza Resulullah´ın ahlakıyla ahlaklanmanın önemini hatırlatmak, Resulullah´ın bize gelişinin amacının doğru olarak idrak edilmesini sağlamayı hedefliyoruz” diye belirtti.  

Etkinlik 29 Nisan Pazar Günü Saat 13:00 da Ağrı devlet Hastanesi Karşısında Kapalı Spor salonu yapılacak.

Etkinlikte ücretsiz servis hizmeti verecek olan Platform servis noktalarınıda belirledi.

Ücretsiz Dolmuş kalkış Noktaları

Fatih Mahellesi Mezarlık başı

Yüzüncü yıl Mahallesi Arap Durağı

Alpaslan Mahallesi Kantar önü

Yüzüncü yıl mahallesi Köprü başı

 

Kırıkköprü 

 


Önceki Ağrı'da TÜBİTAK Bilim Fuarı
Sonraki Ağrı merkezli tefecilik operasyonu: 21 tutuklama