Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı

Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı

8 Yıldır bir türlü bitmeyen devlet hastanesi nihayet kısmende olsa hizmet vermeye başladı

Sahipsiz bırakılan Ağrı halkı yıllardır siyasilerin vaatleri ile kandırılıp Erzurum istanbul yollarında hayatlarını kaybediyor.Marmaray gibi büyük projelerin dahi iki yıl gibi kısa sürede tamamlanmasına rağmen Ağrı devlet hastanesi yaklaşık 8 yılda tamamlanamaması vatandaşı çileden çıkardı.
Her yıl Ağrıya gelen Cumhurbaşkanı,Başbakan ve Bakanlar her geldiklerinde Hastanenin en kısa zamanda faaliyete geçeceği vaatlerinde bulunup sonra kaderine terk edilmesi alışık bir hal aldı.
En son Cumhurbaşkanı Mart ayında hastanenin faaliyete gireceği müjdesini vermişti ama Mayıs ayı geldi Hastane kısmen faaliyete girebildi.Bugün itibari ile hastanede diyaliz hastalarına hizmet verilmeye başlandı.

Yapımına 2011 yılında başlanan Yeni Devlet Hastanesinin TOKİ tarafından geçici kabulü yapılmıştır. Devlet Hastanesinin tamamının en kısa zamanda hizmete geçmesi için İl Sağlık Müdürlüğümüzce planlama yapılmış olup, sırası ile tüm üniteler hizmet vermeye başlayacaktır.
Bugün itibariyle (30.04.2018) Diyaliz Ünitesi hizmet vermeye başladı. Daha sonra Kadın Doğum ve laboratuvarlar hizmete başlayacaktır. Daha sonrada diğer birimler hizmette herhangi bir zafiyet oluşmaması için peyderpey faaliyete geçecektir.
Vali Elban, hizmet vermeye başlayan Diyaliz Ünitesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Vali Elban, tedavi gören hastaları ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.
Gerçekleşen ziyaret esnasında bir konuşma yapan Vali Elban,’’ Daha fazla alanda hizmet vermek için Devlet Hastanemizin yapımı devam ediyordu. Hastanemiz tamamlandı. Artık peyderpey hastane taşınmaya başladı. Bu hafta sonu Diyaliz Ünitesi taşınarak hizmet vermeye başladı. Daha sonra sırasıyla Kadın Doğum ve laboratuvar taşınmaya devam edecektir. Kısa bir süre içinde tamamen hizmete girmiş olacaktır. Hizmette bir aksama bir zafiyet oluşmaması için Sağlık Müdürlüğümüzde ki arkadaşlarımız planlamalarını yaptılar. Hastanemizin başta Ağrı'mız olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.


Önceki Sağlık Bakanlığından antibiyotik uyarısı
Sonraki Feci kaza 2 ölü 1 yaralı