Minik Leyla 17 gündür aranıyor

Minik Leyla 17 gündür aranıyor

Ağrı'nın Bezirhane köyünde 17 gün önce kaybolan küçük Leyla hâlen bulunamadı.

Ağrı'da, 17 gün önce ailesiyle bayram ziyareti için gittiği Bezirhane köyünde kaybolan Leyla Aydemir köy ve çevresinde yapılan tüm aramalara rağmen hâlen bulunamadı.

Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, kaybolan kızları Leyla'yı arama çalışmaları; köy içerisindeki metruk yapılar, kuyular, dere ve sazlık alanlar gibi yerlerde aramalar, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezinden (JAKEM) getirilen kadavra ve ceset arama köpeği "Modül" ve Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına (JAK) bağlı 10 kişilik arama-kurtarma ekibinin katılımıyla yapıldı.

Köy dışındaki geniş arazide ise AFAD, Türk Kızılayı, 112 Acil ve Batman'dan gelen gönüllü avcılar tarafından arama çalışması gerçekleştirildi.

Ekiplerin gün boyunca yaptığı tüm aramalara rağmen hakkında herhangi bir bulguya rastlanmayan minik Leyla'nın aranmasına yarın devam edilecek.

"Ben kimseden şikayetçi olmayacağım, yeter ki kızımı bıraksınlar"

Kızının kaçırıldığı şüphesinin ağır bastığını belirten Nihat Aydemir, kaçıranlara seslenerek kızının bırakılmasını istedi.

"Ben kimseden şikayetçi olmayacağım, yeter ki kızımı bıraksınlar." diyen Aydemir, "15 gün oldu Leylam yok. Dün ziyaret ettiğim bir yerde, bir vatandaş Leyla'ya benzeyen bir çocuk gördüğünü korkudan kimseye haber vermediğini söyledi. Allah rızası için bu işte korkacak bir şey yok, çekinmesinler. Kızımı gördükleri gibi hemen haber versinler. Çekinecek, korkacak bir şey yok, aksine bulan devlet tarafından ödüllendirilecek." ifadelerini kullandı.

"Benim kızım yaşıyor"

Kızının şu ana kadar cesedine rastlamadıkları için, kaçırıldığı ihtimali üzerinde durduklarını söyleyen, Aydemir, şunları söyledi: "Benim kızım kaçırıldı. Allah korusun ki ölmüş olsaydı, cesedine çoktan rastlardık. Benim çocuğum yaşıyor, ben buna inanıyorum. Birilerinin elindedir, ben o vatandaşa sesleniyorum Allah rızası için, eğer biraz merhamet ve vicdanın varsa, çocuğumu bir yere bırak alalım. Kesinlikle şikayetçi de olmayacağım. Zaten yemek de yiyemiyor, çocuğum sadece süt içebiliyor, süt içirsinler. İyi baksınlar ki, Allah onların kalbine bir merhamet koyana dek." (Ömer Adıgüzel - İLKHA)


 


Önceki İnfaz olayından sonra sokağa çıkma yasağı
Sonraki Ağrı'da camiler çocuk sesleri ile şenlendi