PKK'yle girilen çatışmada 4 asker ve bir korucu hayatını kaybetti

PKK'yle girilen çatışmada 4 asker ve bir korucu hayatını kaybetti

Van'ın Çaldıran ilçesinde, PKK'lilerle girilen çatışmada 3 asker ve bir güvenlik korucusunu hayatını kaybettiği bildirildi. Hakkari'deki çatışmada da bir asker hayatını kaybetti.

PKK'yle girilen çatışmada 4 asker ve bir korucu hayatını kaybetti

 

TSK, Çaldıran'da, PKK'lilerle girilen çatışmada 3 asker ve bir güvenlik korucusunu hayatını kaybettiğini duyurdu. 

TSK'dan yapılan açıklamada, "Van Çaldıran, Gülizar mahallesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları tarafından karayolunun kesilerek üç tırın yakılması olayını müteakip bölgede arama-tarama faaliyetleri icra eden Güvenlik unsurlarımız ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristler arasında çatışma meydana gelmiştir. Söz konusu çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman güvenlik korucumuz şehit olmuş ve dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir."

Öte yandan, Van'ın Çaldıran ilçesi kırsalında yürütülen operasyonda ise Tendürek bölgesinde 9 PKK'linin de öldürüldüğü belirtildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada da bir askerin hayatını kaybettiği, bir PKK'linin de öldürüldüğü belirtildi.

Irak'ın kuzeyine yönelik hava harekatında ise 3 PKK'linin öldürüldüğü çok sayıda silah ve mevzinin kullanılamaz hale getirildiği kaydedildi. (İLKHA)


Önceki Tendürek'te çatışma
Sonraki Peygamber Sevdalılarından Ramazan Mesajı