Ağrılılar HÜDAPAR'ın iftarında buluştu

Ağrılılar HÜDAPAR'ın iftarında buluştu

Hür Dava Partisi Ağrı İl Başkanlığı tarafından iftar programı düzenlendi.

Videoyu izlemek için tıklayın

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanlığı tarafından Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Doyar'ın  katılımı ile iftar programı düzenledi.

Özel bir toplantı salonunda düzenlenen iftar programına partili yetkililerin yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve halk yoğun ilgi gösterdi.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı, Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan’ın selamlama konuşmasıyla devam etti.

 

HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Doyar Programda bir konuşma yaptı.

Dünyanın, bugün içinde bulunduğu sıkıntıları dile getiren Doyar, ümmet olarak tek gayenin birbirimizi sevmekten geçtiğine vurgu yaptı.

 

Doyar; "Bilindiği gibi bugün ümmet coğrafyasında Müslümanların kanı akıtılmakta hangi tarafa yüzümüzü çevirirsek çevirelim Müslümanların evleri başlarına yıkılmakta onlar yerlerinden yurtlarından olmaktadır. Tabi böyle bir atmosferde Ramazan ayına girmek bizi derinden üzmektedir.Bugün ümmet coğrafyasına baktığımız zaman ABD olmak üzere Batılı devletlerin müdahale ettiği bütün yerlerde Müslümanlar  göz yaşı dökmektedirler."

 

AVRUPA BİRLİĞİNDEN BİZE FAYDA GELMEZ

 

Doyar, konuşmasını şöyle sürdürdü:" Biz HÜDAPAR olarak Avrupa birliğinden bize dostluk olmayacağını Avrupalıların bize dost olmayacağını dostluk elini uzatmayacağını ilan ediyor ve söylüyoruz. Avrupa birliği bugün Suriye’de asker bulunduruyor bugün Suriye’deki insanların başına bomba yağdırıyor,o Avrupa birliğiki bugün yine Irakta Müslümanların memleketini tahrip ediyor bu yüzden Avrupa birliğinden bize fayda gelmez."

 

REFARANDUM DEĞERLENDİRMESİ

 

Konuşmasında Nisan ayında gerçekleştirilen referanduma da değinen Doyar şunları söyledi:" Kısa bir süre önce bir referandumdan geçtik. Avrupa birliğinin bu referandumda nasıl bir tavır takındığını hepimiz gördük .İslama ve Müslümanlara olan kinlerini aleni bir şekilde ortaya koydular.Onlar bizim onlara tabi olmamızı istiyorlar onlar kontrol edilir bir memleket istiyorlar ama biz sürü değiliz biz onların emrinin altına girecek değiliz."

 

RAMAZAN AYI EĞLENCE AYI DEĞİLDİR

 

"Başı Rahmet ortası Mağfiet sonu cehennem azabından kurtulma ayıdır,bunu mutlaka değerlendirmek ve bu aydan istifade etmek lazımdır.İslam coğrafyasındaki Müslümanlara dua etmemiz lazım." diyen Doyar konuşmasına şöyle devam etti:

 

"İçinde bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesini barındıran Ramazan ayı eğlence ayı değil ibadet ve ihlas ayıdır. Birileri kalkmış hemde İslam adına haraket ettiğini söyleyen birileri bu aya gölge düşürmeye çalışıyorlar,Müslümanların Ramazan ayını oyunlarla eğlencelerle anılır hale getirmeye çalışıyorlar.Bunu kabul etmeyerek belki o saatte Müslümanların camide ibadet ettikleri saatte Müslümanları oyun ve eğlenceye davet ediyorlar.Müslüman bu konuda uyanık olmalıdır. Rabim bu ayda hakkıyla faydalananlardan eylesin orucunuz kabul ramazan ayınız mübarek olsun."

 

 

Programın sonunda İstişare Kurulu Üyesi M. Ali Ortaç’ın okuduğu dua ile son buldu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Önceki Sanayi esnafı ilgisizlikten yakınıyor
Sonraki Doğubayazıt'ta 86 kilo eroin ele geçirildi