Cumhuriyet Caddesi değişiyor

Cumhuriyet Caddesi değişiyor

Ağrı Cumhuriyet caddesinde dış cephe değiştirme çalışmaları sürüyor.

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan vekili Musa Işın Ağrı'nın mimarisinin değiştirilmesi ve Ağrı'ya yeni bir görünüm kazandırmak için Cumhuriyet caddesinin dış cepheleri değiştirerek Caddeye yeni bir görünüm kazandırdı.

Ağrı'da Trafiğe kapalı tek cadde olan Cumhuriyet caddesinde yeni görünüm ile Ağrı'nın en gözde caddesi olacak.Caddenin esnafları caddenin yeni görünümünden gayet memnun.

Vatandaşların Ahşap kaplamalar için olan tedirginiklerine Vali Musa Işın gerekli açıklamayı yaparak vatandaşların bu konuda rahat olmalarını istedi.

Bazı Cadde esnafı ahşap olan kaplamaların ağır kış şartlarına dayanamayacağı iddiaları üzerine;

Vali Musa Işın Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamada;Burada kullanılan ahşabın tümü fırınlanmış olup kara,yağmura ve suya dayanıklıdır.Aynı kışa sahip Erzurum'da yıllardır ahşap kullanılmaktadır.Hemşehrilerimiz bu konuda ferah olsunlar bize güvensinler biz Ağrı'ya yakışacak projeler ile hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.

Önümüzdeki sezon Doğalgaz alt yapısı ile birlikte Caddenin yolunuda yapacaklarını söyleyen Işın;Ağrı'ya yakışan hizmeti yapacaklarını Ağrı'nın hakkettiği yere geleceğini ifade etti.

Caddenin değişen kısımlarını gören vatandaşlar projenin çok güzel olduğunu bittikten sonra bölgenin en güzel caddesi olacağını dile getirdiler.

 


Önceki Ağrı Belediyesi’nden Ramazan Yardımı
Sonraki Çocuklar en önemli eğitimi aileden alır