Gençlerin geleceğini karartan uyuşturucu belası

Gençlerin geleceğini karartan uyuşturucu belası

Hüdapar Ağrı il teşkilatından oluşan bir  heyet haftalık esnaf ziyaretinde  sanayi sitesinde bulunan Marangoz ve Pimapen imalatçılarını dolaşarak sorun ve sıkıntılarını dinlediler. Esnaflar özellikle yaz aylarında ciddi manada işsizlik olduğunu ödemelerinde sıkıntı çektikletini dile getirerek, Sanayi Esnafının özellikle  yaz aylarının kısa geçmesi ve  sanayi yerleşkesininde bakımsız ve sahipsizliği Esnafa büyük sorunlar çıkarıyor yolların bozuk olması alt yapının yetersizliği başlıca sorunlardır. Yetkililerin bir an önce bu sorunlarla ilgilenmelerini dile getiren Esnaf HÜDAPAR’dan bu sorunları gündeme taşımasını talep ettiler. HÜDAPAR  il başkanı Şaban Gökhan parti olarak her zaman halkımızın ve esnafımızın yanımda olacağını sorun ve sıkıntıları her platformda dile getireceklerini söyledi. Ayrıca son zamanda gençliğin mubtela oldugu uyuşturucu belasına değinen Gökhan özellikle iş sorunundan önce bu konunun değerlendirilip yetkili tüm mercilerin bir an önce zaman kaybetmeden harekete geçmesi için esnaf ile HÜDAPAR yetkilileri fikir birlikteliği yapıp değerlenmelerde bulundular.

Son dönemlerde artan uyuşturucu müptalasına karşı gençlerimizi korumanın Devletin ve Ailenin en büyük görevi olduğunu dile getiren Gökhan;elimizden gelen her fedekarlığı yapmaya hazırız dedi.

"Yollar çok kötü, ivedilikle asfalt yapılması talebi var"

HÜDA PAR olarak Sanayi esnafına yönelik ziyaretlerinin aralıksız devam ettiğini belirten Gökhan," Ziyaret ettiğimiz esnaf, özellikle gayrimenkul değerleme firmalarından şikâyetçidirler. Esnafımız gayrimenkullerinin, değerlerinin çok altında fiyatlandırıldığını söylüyor. Diğer taraftan yollar çok kötü, ivedilikle asfalt yapılması talebi var. Yetkililer esnafın talebine karşı daha duyarlı davranmalı, bilhassa bölge ticaretinin canlanması için alternatifler geliştirmelidirler." dedi.

Esnafın memnun kaldığı ziyarette HÜDAPAR  heyeti sorun ve sıkıntılarını raporlaştırıp gerekli mercilere ileteceklerini dile getirdiler.

 

 


Önceki Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali başladı
Sonraki Tutak'ta traktör devrildi 1 ölü 1 yaralı