MÜSİAD TEMSİLCİLERİ MESCİD-İ AKSA'DA

MÜSİAD TEMSİLCİLERİ  MESCİD-İ AKSA'DA

AĞRI MÜSİAD İL TEMSİLCİSİ MELİKŞAH KÖKSER; SELAHATTİN'İN TORUNLARI MESCİD-İ AKSAYA SAHİP ÇIKMALIDIR

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ağrı İl Temsilcisi Melikşah Kökser, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve İş adamalarından oluşan 108 kişilik bir heyet ile beraber Kudüs’e gitti.

      İsrail'in son zamanlarda Filstinli müslümanlara karşı hukusuzca uyguladığı Mescid-i Aksaya giriş yasağına tüm dünyadan tepkiler gelmişti. Ülkemizde de bir çok STK protesto gösterileri, basın açıklamaları yaparak bu durumu kınamıştı. Bu kapsamda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD’ta Kudüs’teki Müslümanlara destek olmak amacıylabir gezi düzenledi. Cuma günü Cuma namazını Kudüste kılmak şeklinde bir porogram düzenleyen MÜSİAD Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Genel Başkan Yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, sektör kurulu başkanları, MÜSİAD yurt içi ve yurtdışı şube başkanları ile birlikte 108 kişilik bir heyet Cuma günü Kudüse vardılar. MÜSİAD heyeti Mescid-i Aksa ve El Halil şehrini ziyaret ederek Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kıldılar.

      Kudüs ziyaretine katılan MÜSİAD Ağrı İl Temsilcisi Melikşah Kökser, Kudüs biz müslümanların ilk kıblesidir ve Allah'ın mübarek kıldığı beldelerdendir. İsrail'in yıllardır bu kutsal mekanlara yaptığı saygısız tutumunu kınıyor ve müslüman kardeşlerimizin yalnız olmadığını hissettirmek için buradayız. Ben buradan bütün Türkiyeli müslüman kardeşlerimizin muhakkak bu mekanları ziyaret edip Filistinli kardeşlerimize manevi destekte bulunmalarını rica ediyorum. Kökser, eğer bizler inancımıza ve değerlerimize sahip çıkmazsak dünyanın farklı yerlerindeki kardeşlerimiz her gün bir çok zulme maruz kalır. Ağrı MÜSİAD Başkanı Melikşah KÖKSER maalesef müslüman kardeşlerimizden çok daha fazla Hristiyanlar bu toprakları ziyaret ediyor. Bizler sahiplenmezsek özellikle Siyonist olan Yahudiler bu değerleri tahrip etmeyi sürdürecekler.

 

       Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koduğu gayret çok önemli. Burada bizleri elimizde Türk bayrakları ile görenler alnımızdan öpüyorlar.  Türkiyeye ve Türkiye halkına karşı çok minnettar ve aynı zamanda çok büyük beklentiler besliyorlar. Kudüs  halkının hem maddi hem de manevi büyük desteğe ihtiyacı var. Çok zor şartlar altında ibadetlerini yapabiliyorlar. İsrail’in psikolojik baskısı inanılmaz düzeyde. Ancak İsrail özellikle buraların güvensiz olduğu imajını yayarak müslümanların buralara gelmesini engellemeyi amaçlıyor. Buna karşın bizlerin bu algıyı yıkmamız şart. bu kutsal mekanlara ziyaretçilerin yoğun bir şekilde gelmesini sağlayacak plan ve projeleri hayata geçirmemiz lazım. Kudüs dışarıdan gelecek olan ziyaretçiler için güvenli bir yer. Kudüs halkı tüm bu baskılara ve İsrailin hukusuz uygulamlarına rağmen dim dik ayakta duruyor ve ilk kıblemiz ve İslam aleminin onuru oln Mescid-i Aksaya sahip çıkıyor. Bu nedenle hepimizin çok daha fazla Kudüs halkının yanında olması gerekiyor” Selahatinin torunları olan Ağrılı hemşerilerim tıpkı dedeleri gibi Filistine ve Mescid-i Aksaya sahip çıkmalı ve Filistinli kardşlerimizi yanlız bırakmamalıdır diyen KÖKSER Kudüsten bütün dünya mazlumlarına selam olsun. Zafer kesinlikle inanan mazlum Filistin halkının olacaktır.

 


Önceki Kazada ölü sayısı yükseldi
Sonraki HÜDAPAR'ın Gündem değerlendirmesi