HÜDAPAR'dan kaza için taziye mesajı

HÜDAPAR'dan kaza için taziye mesajı

HÜDAPAR Ağrı il başkanlığı  14 Ağustos günü ilimiz Tutak  ilçesinde gerçekleşen feci trafik kazasında hayatını kaybedenler  için taziye mesajı yayınladı.

Mesaj’da Dün gerçekleşen üzücü olayda 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 14 vatandaşımızda yaralanmıştır.Hayatını  kaybedenlere Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı yaralılarada cenabı Allah’tan acil şifalar dileriz.denildi;

İl başkanı Şaban Gökhan yaptığı açıklamada; Rabbimizden niyazımız odur ki ölenlere mazlumca ölümlerinden dolayı rahmetiyle inşallah mekanlarını cennet etmesi,Yaralılarada acil şifalar ihsan etmesidir.

Gökhan;Özellikle belirtmekten fayda olacağı kanaatinde olduğumuz bir hususa değinmek isterim Ağrı ilimiz ile Tutak ilçemiz arasındaki yol yapımının bu kadar uzun sürmesi son derece üzücü bir olaydır. Yeni yapılan yolun neden açılmadığı ve hangi aşamada olduğu yetkililer tarafından bir bilgilendirme yapmaları gerekmektedir.Bu yolun ilgisizlikten bitirilmediği söylentilerinin ne kadar doğru olduğunun bir an önce yapılacak açıklamayla bu sorunun giderilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz denildi.

Bu yolun faaliyete sokulması bir nebzede olsa belki halkımızın beklentilerine cevap olur.Bu yol yapımının bu kadar geciktirilmesi farklı yerlerdeki yol yapımlarının daha erken bitmesi insanları farklı düşünmelerine sebebiyet veriyor.

Hüdapar olarak halkımızın  can ve malına zarar veren bu ihmallerin bir an önce giderilmesi yetkili şahıs ve kurumların bu hususta bir açıklama yapmaları ve Ağrı Tutak yolunun bir an önce açılmasıdır denildi.

HÜDAPAR olarak tekrar ölenlere Allah'tan Rahmet Yaralılara acil şifalar diler,böylesi üzücü olayların bir daha yaşanmamasını yüce rabbimizden niyaz ederiz denildi.

 

HÜDAPAR AĞRI İL BAŞKANLIĞI


Önceki HÜDAPAR'ın Gündem değerlendirmesi
Sonraki Kazada ölenlerin isimleri açıklandı