Ağrı'da Cami çocuk buluşması

Ağrı'da Cami çocuk buluşması

Camii - Çocuk Buluşmaları’nın ikincisi İlimiz Merkez Yeşil Camii’nde yapıldı. Ayrıca resmi olarak yaz kurslarının son gününe de denk gelmesi dolayısıyla muhteşem bir final program oldu.

Yeşil Camii görevlileri Abdurrahman SERBEST ve Asım YILDIRIM’ın hazırlamış oldukları program yoğun ilgi gördü. İl Müftüsü İbrahim GEMİCİ, İl Vaizi Nuri ARSLAN,  çevre cami ve  kursların öğretici ve öğrencileri ile ailelerinin de  katıldığı program bir öğrencinin kuran tilaveti ile başladı. Ardından İl Müftüsü İbrahim GEMİCİ açılış konuşması yaptı. Sayın Gemici, Kuran öğreniminin öneminden bahsederek şunları söyledi: “Ne mutlu sizlere ki Allah’ın kelamı, sözlerin en güzeli olan Kuran ile günlerinizi geçirdiniz. Allahın kelamına sarıldınız, Allah daim eylesin. Emeği geçen hocalarınızdan, anne babalarınızdan Allah razı olsun. Caminin gölgesinde yaşamak mümince bir davranıştır. Kardeşliğin, birlikteliğin, vatan ve millet sevgisinin aşılandığı bu mekanlar sizlerle şenlendi. Hepinizi kutluyorum. Şer güçler bize yön veremez. Bizim kılavuzumuz Kuran’ı Kerim, rehberimiz ve önderimiz Hz Muhammed (sav)’ dir. Allah bu ikisinden bizleri ayırmasın.”

Çocukların okudukları ilahileri, şiirleri, kürsüde verdikleri vaaz, minberde irad ettikleri hutbe ile katılımcılara oldukça duygusal anlar yaşattı.

Ardından yaz kursu boyunca emeği geçen fahri öğreticilere plaketler verildi. Camideki bu muhteşem programın ardından İl  Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Polisleri ile organizeli hazırlanan yemek ikramına geçildi. Daha sonra tüm kurs öğrencileri için uçurtma şenliği yapıldı. Öğrenciler hep beraber uçutmalar uçurarak gönüllerince eğlendiler.

 


Önceki HACI ADAYLARI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI
Sonraki HÜDAPAR Esnaf ziyaretlerini aksatmıyor