Diyadin kaymakamı değişti

Diyadin kaymakamı değişti

 

Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner, Ağrı’nın Diyadin ilçesine kaymakam olarak atandı. Diyadin Belediyesi’nde kayyum olarak da görev yapacağı öğrenilen Öner,19.07.2013 Tarih ve 2013/463 sayılı müşterek kararname ile Tunceli’ye Vali Yardımcısı olarak atanmıştı. Geçtiğimiz yılın kasım ayında Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ile Eşbaşkan Nurhayat Altun’un tutuklanması sonrasında belediyeye kayyum olarak atanan Olgun Öner, 19 Ocak 2017 tarihinde bu görevden alınarak yerine Tunceli Valisi Osman Kaymak atanmıştı.

 

 

Koltuğu Mekan Çeviren’den Devralacak

 

Tunceli’nin Pülümür ilçesinin kaymakamı iken Diyadin’e atanan Mekân Çeviren, Batman’a Vali Yardımcısı olarak atandı. Çeviren’den boşalacak koltuğu, Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner devralacak. Öner’in belediyede başkan vekili (kayyum) olarak da görev yapacağı öğrenildi.

 

Öner Ağrı’ya Gidiyor

 

Tunceli’de Vali Yardımcısı olarak görev yapan Olgun Öner, Ağrı’nın Diyadin ilçesine kaymakam olarak atandı.

Diyadin Kaymakamı Mekan Çeviren’in Batman Vali Yardımcılığına atanmasının ardından boşalan Diyadin Kaymakamlığı görevine atanan Olgun Öner'in Diyadin Kaymakamlığı ile birlikte Diyadin Belediye Başkan Vekilliği (kayyum) görevini de birlikte yürütmesi bekleniyor. Öner, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul'un Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmasının ardından 17 Kasım 2016’da belediye başkanlığına vekaleten (kayyum) olarak atanmıştı.
19 Ocak 2017 tarihinde Olgun Öner'in yürüttüğü Tunceli Belediye Başkan Vekilliğine İçişleri Bakanlığının talimatı ile Vali Osman Kaymak atandı.


Olgun Öner Kimdir?


1980 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu.2003–2005 yılları arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında Adana Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare mesleğinde, Akören ve Yalıhüyük Kaymakam vekilliklerinde bulunduktan sonra İngiltere’de Exeter üniversitesinde 1 yıl süreyle yabancı dil eğitimi gördü ve yönetim sistemleri üzerine çalışmalarda bulundu. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak 2008-2011 yılları arasında Tokat-Pazar Kaymakamı olarak görev yapan Olgun Öner, 14 Ekim 2011-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde kaymakamlık yaptı. 19.07.2013 Tarih ve 2013/463 sayılı müşterek kararname ile Tunceli’ye Vali Yardımcısı olarak atanan Olgun Öner, evli ve biri Tunceli’de görev yaparken doğan 2 çocuk babasıdır.

 

 


Önceki Ağrı’da sözleşmeli aday öğretmenlere “Yetiştirme Programı
Sonraki Eleşkirt kaymakamı değişti