Eleşkirt kaymakamı değişti

Eleşkirt kaymakamı değişti

Elbeyli Kaymakamı Gülhani Ozan SARI Diyadin ilçesine kaymakam olarak atandı.

Yeni yayımlanan kararnameyle Batman vali yardımcılığına atanan Mekan Çeviren'in yerine Elbeyli Kaymakamı Gülhani  Ozan Sarı atandı.

 

 

ÖZGEÇMİŞ

Kaymakam Gülhani Ozan SARI 30/08/1983 tarihinde Antalya İli Manavgat İlçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğretimini, sırasıyla Kahramanmaraş, Isparta, Mardin ve Adana olmak üzere, ülkenin farklı noktalarında devam ettirdi ve tamamladı. Lisans Eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlayıp, akabinde Adıyaman İlinde askerlik görevini ifa etti.


Askerlik görevi sonrası bir süre Maliye Bakanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2008 yılında İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak 96. Dönem Burdur’da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Burdur Valiliğinde İl stajı, Konya İlinde Teftiş stajı, Afyonkarahisar İli Emirdağ İlçesinde Kaymakam Refikliği Stajı, Kastamonu İli Araç İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevi ve bir yıl süreli yurtdışı eğitimlerini tamamladı.

 


96. Dönem Kaymakamlık Kursunu bitirmesinin ardından atandığı Mersin İli Çamlıyayla Kaymakamlığı görevine müteakip Elbeyli Kaymakamlığına atanmış.


Önceki Diyadin kaymakamı değişti
Sonraki Ağrı'da 14 kişi FETÖ'den tutuklandı