Yasaklı bölgeye giren 2 kişinin evinden PKK materyalleri çıktı

Yasaklı bölgeye giren 2 kişinin evinden PKK materyalleri çıktı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçe kırsalında geçici güvenlik bölgesi olarak ilan edilen bölgeye giren 2 kişi gözaltına alınırken evlerinde yapılan aramada PKK materyalleri ele geçirildi.

Yasaklı bölgeye giren 2 kişinin evinden PKK materyalleri çıktı

 

Geçici güvenlik bölgesi olan Doğubayazıt ilçesi Derece yaylası mevkiine girişi tespit edilen 2 kişinin gözaltına alındığı, evlerinde yapılan aramada PKK materyalleri ele geçirildiği belirtildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında 22 Eylül günü saat bir2.35 sıralarında şüpheli bir minibüsün geçici güvenlik bölgesi olan Doğubayazıt ilçesi Ayrancı köyü Derece yaylası mevkiine girişinin tespit edildiği ifade edildi.

Köy girişinde durdurulan minibüste 2 şüpheli şahsın yakalandığı belirtilen açıklamada, minibüste yapılan aramada bir çift spor ayakkabı, birbir adet küçük tüp, bir un çuvalı içine doldurulmuş ekmek ve bir paket ağrı kesici ilaç ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Aynı gün yakalanan şüpheli şahısların evlerinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız tabanca, bir adet şarjör, bir adet ruhsatsız kurusıkıdan çevirme tabanca, 27 adet fişek, bir adet terörist kıyafeti, bir adet yasak yayın kategorisinde kitap, bir adet örgütsel doküman, bir adet örgütsel fotoğraf, bir adet BTÖ’nü simgeleyen renklerde bez parçası ve bir adet dürbün ele geçirilmiştir." denildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile yakalanan şüpheli iki şahsın gözaltına alındığı bildirildi.


 


Önceki Ağrı'ya Göçmen akını
Sonraki YGS ve LYS ayrımı kalkıyor