Yetkililere seslenen mahalleli yeni bir ölüm istemiyor

Yetkililere seslenen mahalleli yeni bir ölüm istemiyor

Ağrı'da 2 gün önce elektrik kaçağı olan direkteki akıma kapılan küçük kız çocuğunun ölmesinin ardından herhangi bir tedbir alınmadığını belirten mahalleli, yetkililere tepki gösterdi.

Yetkililere seslenen mahalleli yeni bir ölüm istemiyor

 

Ağrı 100'üncü Yıl Mahallesinde yanından geçtiği elektrik direğindeki kaçak akıma kapılarak hayatını kaybeden Medine Polat isimli çocuğun ardından hâlâ gerekli tedbirlerin alınmadığı belirten mahalleli yetkililere tepki gösterdi.

Yaklaşık 5 aydır yaptıkları tüm müracaatlara rağmen bir adım atılmadığını ve en nihayetinde 7 yaşındaki Medine'nin 2 Ekim Pazartesi günü saat 02.30 sıralarında elektrik direğindeki akıma kapılarak hayatını kaybettiğini belirten 100'üncü Yıl Mahallesi sakinleri, yeni bir facia istemediklerini dile getirdiler.

Söz konusu direği kendi imkânlarıyla naylon torbalarla sarıp sarmalayan mahalleli, yetkililerin artık yaşadıkları mağduriyeti görmelerini istediler.

Kaçak akım olan direğin arka tarafında İsmet Ömeroğlu İlkokulunun olduğunu belirten mahalleli, her gün yüzlerce çocuğun bu güzergâhı kullandığını ifade ettiler.

İlke Haber Ajansı (İLKHA) WhatsApp haber hattına ulaşan mahalle sakinleri, çektikleri videoda; Ağrı Valisine, Başbakana ve Cumhurbaşkanına seslenerek, kimsenin sorunlarıyla ilgilenmediklerini söylediler. (İLKHA)
Önceki Bugün Aşura
Sonraki Milli Eğitim Müdürü Turan’dan acılı aileye ziyaret