AĞRI İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONFERANSI

AĞRI İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONFERANSI

Ağrı İl Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörlüğünün organize ettiği “Bağımlılıkla mücadelede yöntem” konulu konferans İbrahim Çeçen Üniversitesi, Nezahat ÇEÇEN konferans salonunda tertip edildi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğretin Görevlisi Yard. Doç. Dr. Sultanberk HALMATOV’UN verdiği konferansta açılış konuşmasını İl Müftüsü İbrahim GEMİCİ yaptı. İl Müftüsü İbrahim GEMİCİ: “Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir. Gençlerimize sahip çıkmamız, onları her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılığa karşı korumamız gerekiyor dedi. Bağımlılıkla Mücadele konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini dile getiren GEMİCİ; Hz. Peygamberin “Her biriniz yöneticisiniz ve her biriniz sorumlu olduğunuz kimselerden mesulsünüz” hadisine vurgu yaptı.

         Hazırladığı slâyt eşliğinde konferansını sunan Yard. Doç. Dr. Sultanberk HALMATOV şunları söyledi: “Bedenimiz vücudumuza zararlı olan maddelere ilk anda tepki verir. Şayet, biz ısrarla söz konusu zararlı maddeyi bedenimize almaya devam edersek, belli bir süre sonra bedenimiz mezkûr maddeye bağımlı hale gelir. Bu süreçten sonra bedenimiz bağımlılık yapan maddeyi bizden ister ve bu durum şiddetini arttırarak devam eder. Bir yerden sonra bu zararlı madde bizi esir alır ve hayatımızı, ailemizin, dostlarımızın ve çevremizi kendi elimizle mutsuz ve tahrip etmemize sebep olur .” Dedi

       Konferansın sonunda Yard. Doç. Dr. Sultanberk HALMATOV’A sunumlarından dolayı teşekkür eden Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü İl Vaizi İmdat BALKİS: Yapmış oldukları faaliyetlerde kendilerinden yoğun desteklerini esirgemeyen İl Müftüsü İbrahim GEMİCİ’YE de teşekkür etti.

 


Önceki Kimlikte yeni dönem. İsim vermeye yeni kural
Sonraki Ağrı’da okul servislerine denetim