Tüketici güveninde düşüş durmuyor!

Tüketici güveninde düşüş durmuyor!

Tüketici Güven Endeksi Ekim ayında da düşüşünü sürdürdü. Eylül ayında bir önceki aya göre %3,4 oranında azalarak %68.7'ye düşen endeks, Ekim ayında da yine bir önceki aya göre %2 oranında azalarak %67.3 oldu.

 

EKONOMİ SERVİSİ

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)  ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan 2017 yılı Ekim ayı Tüketici Güven Endeksi verileri açıklandı. Buna göre:

Tüketici Güven Endeksi %2 Oranında Azalarak %67.3 Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Ekim ayında bir önceki aya göre %2 oranında azaldı; Eylül ayında 68,7 olan endeks Ekim ayında 67,3 oldu.

Tüketici güveninde düşüş durmuyor!

Hanenin Maddi Durum Beklentisi %2,9 Oranında Azalarak 87 Oldu

Hanenin maddi durum beklentisi endeksi bir önceki aya göre %2,9 oranında azalarak Ekim ayında 87 oldu. Bu azalış, gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durumunun daha iyi olacağını bekleyenlerin azalmasından kaynaklandı.

Genel Ekonomik Durum Beklentisi Endeksi Ekim Ayında %4,5 Oranında Azalarak 90,4 Değerine Düştü

Genel ekonomik durum beklentisi endeksi Eylül ayında 94,7 iken, Ekim ayında %4,5 oranında azalarak 90,4 değerine düştü. Bu azalış, gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durumun daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan tüketicilerin bir önceki aya göre azaldığını göstermektedir.

İşsiz Sayısı Beklentisi Endeksi %0,6 Oranında Artarak 70,9 Oldu

İşsiz sayısı beklentisi endeksi bir önceki aya göre %0,6 oranında artarak Ekim ayında 70,9 oldu. Bu artış, gelecek 12 aylık dönemde işsiz sayısında düşüş bekleyenlerin artmasından kaynaklandı.

Tasarruf Etme İhtimali Endeksi %4,2 Oranında Artarak 21 Oldu

 

Tasarruf etme ihtimali endeksi %4,2 oranında arttı. Eylül ayında 20,2 olan endeks, Ekim ayında 21 değerine yükseldi. Bu artış, gelecek 12 aylık dönemde tasarruf etme ihtimali olmadığını düşünen tüketicilerin bir önceki aya göre azalmasından kaynaklandı.Önceki Ağrı'da 241 k,lo eroin yakalandı
Sonraki KİTAP FUARI’NA BÜYÜK İLGİ