BİZ ZENGİN İLE İHTİYAÇ SAHİBİ ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORUZ

BİZ ZENGİN İLE İHTİYAÇ SAHİBİ ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORUZ

VAN - Van Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı.

Van Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği başkanı Sabri Yıldırım Ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı. Aylık faaliyet raporunu açıklayan Yıldırım zengin ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi gördüklerini söyledi.

Van’da ihtiyaç sahibi ailelere hizmet veren Van Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği aylık yıllık ve dönemsel olarak ihtiyaç sahibi ailelerin umudu olma noktasında çalışmalarına devam ediyor.

Van Umut Kervanı Derneği Başkanı Sabri Yıldırım, çalışmalarının yıl boyunca aralıksız sürdüğünü dile getirdi.

“Ekim Ayında 221 aileye yardımda bulunduk”

Çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Yıldırım, “Bildiğiniz üzere bizler Van Umut Kervanı olarak her ay düzenli yapmış olduğumuz yardımlar var. Allah’u Teâlâ bu ayda da bize yardımları dağıtmayı nasip etti. Esnaflara giderek çalışmalarımızı yaptık. Bu ay toplamda 221 aileye 13 bin TL’lik bir gıda paketi yardımı dağıtımında bulunduk. Bizim her ay olarak düzenli yardımlarımız sürüyor. Bununla birlikte her ay çalışmalarımız devam edecek.”

 “Hayırsever vatandaş ve esnaflarımızdan destek bekliyoruz”

 

İhtiyaç sahibi ailelerin çok olduğunu fakat imkânların kısıtlı olduğunu dile getiren Yıldırım, “Aileler bizlere müracaatta bulunuyorlar. Gerçekten mağdur olup olmadıkları noktasında bizlerde tespit çalışmalarımızı yaparak mağduriyet oranlarına göre de sınıflandırıyoruz. Allah’a hamd olsun yıllık binlerce aileye yardım ulaştırıyoruz. Ramazan ayı ve kurban bayramında da ayrı çalışmalarımız var. Allah nasip ederse önümüzdeki aylarda da yardımlarımız devam edecektir. Bize müracaat eden ailelerin sayısı her ay düzenli artıyor. Suriye, Afganistan ve kendi şehirlerinden kaçarak bölgemize sığınan Şırnaklı ve Yüksekovalı aileler var. Bizler imkân ölçüsünde onların da tespitini yaparak onlara da yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Biz fakir ile zengin arasında bir köprü görevi görüyoruz. Hayırsever vatandaş ve esnaflarımızdan destek bekliyoruz. Onların yardımıyla daha çok insana ulaşabilir ve daha çok insanın mağduriyetini giderebiliriz.” ifadelerini kullandı. (Erkan Karadağ – İLKHA)


Önceki KİTAP FUARI’NA BÜYÜK İLGİ
Sonraki Doğubayazıt'ta feci kaza 1 ölü 8yaralı