Vaatler güzel ya sonuç

Vaatler güzel ya sonuç

Ağrı'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ağrı ve diğer gündemlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ağrı'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne tıp fakültesi kurulacağı, Ağrı'da yapımı süren hastanenin mart ayında biteceği ve Ağrı-İzmir uçak seferlerinin 24 Ocak 2018 tarihinde haftada üç sefere çıkacağı müjdesini verdi. "Belediyeyi alanlar hizmet etmedi, çekip gitti" diyen Erdoğan, "Biz de kayyum atadık. " ifadesini kullandı. 

Daha önce de onlarca kez Ağrı'ya gelen siyasetçiler Ağrı'ya bir çok kez söz verdiler ama verdikleri sözlerin hiçbiri zamanında yapılmadı.Ağrı Devlet Hastanesi inşaatı yıllardır inşaat halindeyken her gelen siyasetçi Devlet hastanesini en kısa zamanda tamamlayacağını söylerken söylenenlerin hiç birinin şuana kadar yerine getirilmediği görüldü.

Daha önce de Ağrı Eleşkirt kayak merkezininde açılacağı söylenirken kış gelmesine rağmen hiç bir çalışmanın yapılmamasıda  vatandaşlar arasında yine bunlar boş vaatler demekten kendilerini alamadılar.

Bu güne Ağrı'ya gelen siyasetçilerin hiç birinin verdiği söz zamanında yerine getirilmediğinden dolayı verilen vaatlerin çok önemli olmadığı önemli olanın zamanında yapılan hizmetlerin olduğudur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı AKPARTİ 6. olağan kongresinde yaptığı konuşmada Ağrı'ya verdiği müjdeler ve gündemdeki önemli konular hakkında bilgi verdi.

HESABINI SORUP HASTANEMİZİ AÇACAĞIZ

Daha sonra kongre salonuna geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan  AK Parti Ağrı İl Kongresi'nde konuştu. Hastane ve tıp fakültesi müjdelerini veren Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

 Bu topraklar insanların en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Ağrımız uzun süreden beri terör belası yüzünden gariptir, boynu büküktür. Şu anda 12 bin öğrenciye sahip İbrahim Çeçen Üniversitesi'ni kurduk. Tıp fakültesini İbrahim bey yapacak, sözünü aldık.400 yataklı Ağrı Devlet Hastanesi'nin yapımı da bitiyor. İnşaatının bu kadar uzun sürmesinde nedeni olanlardan da hesabı soracak, İnşallah hastanemizi açacağız. Ağrı'ya hayırlı olsun. Şehrin her köşesine 4 binin üzerinde yeni derslik kazandırdık.

  

AĞRI-İZMİR ARASI UÇAK SEFERLERİ

Ağrı- İzmir hava taşımacılığına yoğun talep var. Ağrı- İzmir uçak sefelerinin 24 Ocak 2018 tarihinde haftada üç seferle başlayacağız.

Havaalanımızı geçtiğimiz yıl, 235 bin kişi kullandı. Bu sayının milyonlara ulaştığı günleri de çok yakında göreceğiz. Bunun için turizmi de hareketlendireceğiz. Geçen yıl Ağrı'ya 29 bin turist gelmiş. Ağrı, şu güzelliği ile milyonlarca turiste ev sahipliği yapmalı. Ağrı belediye başkanı seçti ama belediye başkanı Ağrı'da durmadı ki. Müdahale ettik. Biz bu ülkeyi yol geçen hanına çeviremeyiz. Şimdi valimiz valilik görevinin yanında bir de burada belediye başkanlığı görevini sürdürüyor. Birileri bir şeyler söylüyor. Kim ne söylerse söylesin, bizim derdiğimiz altyapısı üstyapısı ile Ağrı'yı dönüştürmektir. Bizim derdimiz ile dertlenecek belediye başkanlarına, milletvekillerine, bakanlara ihtiyacımız var. Bunu böyle bilelim. Hayvancılık noktasında çok önemli teşvikler getirdik.

HAYVANCILIK DESTEĞİ VERİLECEK

 

Büyükbaşta 50 baş hayvan, altında veya biraz üstünde, besleyenlere 250 lira da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız destek verecek. Küçük baş için de 25'er lira destek. Hayvancılıkta sıkıntı var deniyor, Ağrı tek başına hayvancılık konusunda sıkıntıyı çözebilecek kapasiteye sahip. Ağrı'ya doğalgaz ulaştırdık.. Eleşkirt, Taşlıçay ve Patnos'a da bu imkanı ulaştıracağız. Önceki
Sonraki Ağrı'nın 2050'ye kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılandı