"Senaryolara boyun eğmedik diye bizi cezalandırmaya çalışıyorlar"

Ağrı'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bölgesinde oluşturulan senaryolara boyun eğmediği için cezalandırılmaya, yargılamaya ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirtti.

Ağrı'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bölgesinde oluşturulan senaryolara boğun eğmediği için cezalandırılmaya, yargılamaya ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirterek, "Bunu ülkemizdeki iş birlikçileri aracığıyla yapıyorlar. PKK’yı bunun için azdırdılar, FETÖ’yü bunun için sahaya sürdüler, DEAŞ’ı bunun için üzerimize saldılar. Hatta şu anda ana muhalefetin başında bulunan zatı da aynı amaçla kullanıyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ağrı 6'ncı Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Kongrenin yapıldığı Naim Süleymanoğlu Kapalı Spor Salonu'nda konuşan Erdoğan, PYD'nin Kürtler için çalışmadığını belirterek, Türkiye’nin bölgesinde oluşturulan senaryolara boğun eğmediği için cezalandırılmaya çalışıldığını ifade etti.

Konuşmasında, kimi zaman köken, kimi zaman inanç, kimi zaman mezhep, kimi zaman meşrep farklılıkları bahane edilerek ülkelerin ve halkların paramparça edildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şayet Türkiye, 35 yıldır süren bölücü teröre rağmen bu duruma düşmediyse, milletimizin sağduyusu, dirayeti, feraseti sayesindedir. Kardeşi kardeşe kırdırmak için bir dönem sağcı-solcu dediler, fitne ateşi yaktılar. Sonra Sünni-Alevi dediler, bir başka fitne ateşini tutuşturdular. Ardından Türk-Kürt dediler, yine bir fitne ateşiyle hepimizi birden yakmaya çalıştılar. Parasını verenin tepe tepe kullandığı bir katiller sürüsüne dönüşen PKK’nın ülkemizle ve milletimizle uzaktan yakından bir ilişkisi yoktur." dedi.

"PYD, sonunda kirli bir mendil gibi kaldırılıp bir kenara atılacaktır"

PYD'nin, Kürtlerin menfaati çalışmadığının altını çizen Erdoğan, "Suriye’de faaliyet gösteren YPG-PYD, sanıyor musunuz ki oradaki Kürt kardeşlerimizin menfaati için, hayrı için, geleceği için çalışıyor? Asla öyle bir durum söz konusu değildir. Bu örgüt, bugün şu devletin, yarın öteki devletin, beriki gün bir başka gücün oyuncağı olacak, sonunda da kirli bir mendil gibi kaldırılıp bir kenara atılacaktır. Suriye’de, yıllarca kimlik dahi verilmeyen, vatandaş sayılmayan Kürt kardeşlerimizin haklarını, hukuklarını biz savunduk. Suriye’de DEAŞ neyse, YPG-PYD de odur. DEAŞ’ı kim kurdu, silahlandırdı, ülkeyi kana ve ateşe boğduysa, bugün YPG-PYD’yi de onlar donatıyor, yönetiyor, yönlendiriyor." ifadelerini kullandı.

"Senaryolara boyun eğmedik diye bizi cezalandırmaya çalışıyorlar"

Türkiye’nin bölgesinde oluşturulan senaryolara boğun eğmediği için cezalandırılmaya, yargılamaya ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu ülkemizdeki iş birlikçileri aracığıyla yapıyorlar. PKK’yı bunun için azdırdılar, FETÖ’yü bunun için sahaya sürdüler, DEAŞ’ı bunun için üzerimize saldılar. Hatta şu anda ana muhalefetin başında bulunan zatı da aynı amaçla kullanıyorlar. Ülkemizde elde edemedikleri neticeye, binlerce kilometre ötede aynı tezgâhla, aynı malzemeyle, aynı senaryoyla ulaşmanın gayreti içindeler. Milletimiz bilsin ki, bu saldırıların, bu iftiraların, bu oyunların hiçbiri birbirinden bağımsız değildir. Hepsi de aynı gayeye yöneliktir; hepsi de Türkiye’yi diz çöktürmeyi amaçlamaktadır; hepsi de milletimizi birbirine düşürmeyi hedeflemektedir. İstedikleri kadar uğraşsınlar; başaramayacaklar." diye konuştu. (İLKHA)Önceki Ağrı'nın 2050'ye kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılandı
Sonraki Cezaevinde sızan gazdan çoğu asker 51 kişi zehirlendi