Hizmetmi Eziyetmi

Hizmetmi Eziyetmi

Ağrı'da Otopark sorunu can sıkmaya devam ediyor.

 

Ağrı'da belediyeye ait Orduevi yanında ücretsiz otopark varken Nevzat Güngör caddesinde bulunan ve yıllardır ücretli olarak  hizmet veren eski At arabası garajı, Eski Ağrı Valisi Musa Işın'ın gitmesinden sonra ücretsiz olarak halkın hizmetine açıldı.

Ücretsiz olduktan sonra yer bulamadıklarını ve gelişi güzel araç parklarından dolayı çoğu zaman araçlarını çıkartamadıklarını dile getiren cadde esnafı bu soruna biran önce çözüm istediklerini dile getirdiler.

Nevzat Güngör ve Cumhuriyet caddesi esnafları ücretsiz otoparka tepki göstererek ücretli iken araçlarımızı rahatça bırakıp işyerlerimize gidebiliyorduk şimdi yediemin otoparkı gibi araçlarını haftalarca almayanlar bile var biz yer bulamadığımız için bazen işyerlerimizi geç açtığımız bile oluyor.

Bu küçük otoparkın ancak buradaki esnafa yettiğini dile getiren esnaflar şimdi adam aracını getirip bırakıp haftalarca almadığı oluyor hurda araçları getirip bırakanlar var biz yer bulamıyoruz.

Esnaflardan Baran R. yaptığı açıklamada Belediyeye bizzat gittiğini yetkililere söylediğini ama aylardır buna çare bulmadıklarını dile getirdi.Ücretli iken otoparkın kapısından bile geçmeyenler şimdi 24 saat araçlarını otoparktan çıkarmıyor,adamlar araçlarını gelişi güzel park edip bırakıp gidiyorlar araçlarımızı acil bir işimiz olduğu zaman alamıyoruz Belediyenin bir an önce bu sorunu düzeltmesi lazım dedi.

Başka bir esnaf Halim K. Belediyeyi bizzat aradığını ve esnaflar olarak bu durumdan çok rahatsız olduklarını dile getirmesine rağmen belediyeden hiç bir yetkili bu soruna çözüm bulmadığını söyleyerek Aracımın dört tarafınıda araçlarla kapatmışlardı 155 Polisi arayarak araç sahiplerine ulaştığını ve acil işinin geçiktiğini dile getirdi.Belediyeye şikayette bulunmama rağmen hala bir çözüm bulunmadı dedi.

 

Esnaflar  bu otopark sorununa bir an önce çözüm bulunmasını isteyerek ücretli otopark taleplerini defalarca belediye yetkililerine aktarmalarına rağmen hiç bir gelişmemnin olmadığını dile getirerek bu otopar buradaki esnafa ancak yetiyorken ücretsiz olduğu için kendilerinin mağdur olduğunu araçlarını işyerlerinin çok uzağına park etmek zorunda kaldıklarını yada bir çoğunun aracını evden dahi getiremediklerinden yakındılar.


Önceki Ağrı beyaza büründü
Sonraki HAK-İŞ AĞRI İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI