“HÜDA PAR milletin inancına, diline ve değerlerine sahip çıkacaktır”

“HÜDA PAR milletin inancına, diline ve değerlerine sahip çıkacaktır”

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen HÜDA PAR Ağrı milletvekili adaylarından Şaban Gökhan, HÜDA PAR’ın milletin inancına, diline ve değerlerine sahip çıkacağını söyledi.

 

Teravih namazını Merkez Camiinde kıldıktan sonra seçim çalışmaları kapsamında ziyaret gerçekleştiren HÜDA PAR Ağrı milletvekili adaylarından Şaban Gökhan ve Doğan Özmen,  vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti.

Ziyarette halkla buluşma programlarında vatandaşların sorularını yanıtlayan Şaban Gökhan, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"İnancınıza uygun davranmalarını talep etmek sizin hakkınız"

Halkın sorunlarını dinleyip, halkla aynı havayı teneffüs ettiklerini belirten Gökhan, vatandaşlara hitaben, "Milletvekillerinin inancınıza uygun davranmalarını talep etmek sizin hakkınız. Çünkü Meclise sizin temsilcileriniz olarak gidiyorlar. Eğer millet sesini yükseltirse, sen hakkını talep edersen onlar kendini sana uydurmak zorunda kalır. Ama sen her şeye 'eyvallah' deyip boynunu bükersen o da kalkıp burnunun dikine gider. Biz diyoruz ki; bu memleketin içinden çıkan ve ona benzeyen insanlardan başkası artık bu memlekette hüküm süremez, sürmemeli.” ifadelerini kullandı.

Halkın dertleriyle dertlenen, sıkıntılarını paylaşan adaylar olduklarını vurgulayan Gökhan, “Bu noktada, halkın sorunlarını dinleyen, halkımızla aynı havayı teneffüs eden, aynı sıkıntıları çeken adaylarız. Bundan dolayı halkın bize olan teveccühü çok iyidir. Ankara, İstanbul’da oturup seçimden seçime buraya gelenler, seçimi kazandıktan sonra gidip, bir dahaki seçime kadar gelmiyorlar. Kazanmadılarsa zaten eşyalarını toplayıp giden kesimlerdir." diye konuştu.

“Kürt sorunu ancak İslami bir anlayışla çözülür”

Vatandaşların HÜDA PAR'ınKürt meselesine ilişkin görüşlerinin ne olduğu sorusu üzerine Gökhan şunları söyledi: “Kürt sorunu, yıllardır bu memleketin sorunudur. Bu sorun ancak İslami bir referansla, anlayışla çözülebileceği kanaatindeyiz. Bu anlayışta HÜDA PAR'dadır. Sizler HÜDA PAR'ı güçlendirirseniz, HÜDA PAR hem bu milletin inancına hem de bu milletin dinine, diline, değerlerine sahip çıkacak."

Vatandaşlar, HÜDA PAR'ın son süreçte sergilemiş olduğu ilkeli duruşundan dolayı çok memnun olduklarını ve yapılacak seçimde de kendilerini destekleyeceklerini belirttiler.

 


Önceki 28 Şubat mağdurları hâlen cezaevlerinde'
Sonraki “Attığımız adımları memleketin maslahatını düşünerek atıyoruz”