Ağrı'da hafızlarla imsak programı gerçekleştirildi

Ağrı'da hafızlarla imsak programı gerçekleştirildi

Ağrı Müftülüğü, 2018 Yılı Ramazan Faaliyetleri çerçevesinde Müftülüğe bağlı Hafızlık Erkek Yatılı Kur’an Kurslarında okuyan genç hafızlara moral motivasyon için bir dizi imsak programı düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Müfettişleri  Mustafa ASİLTÜRK ile Harun ÜNAL’ın da katıldığı programlara İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU, Müftü yardımcıları, İl vaizleri, şube müdürü, kurum personelleri, Kursların yöneticileri, hocaları ve öğrenciler iştirak etti.

Oldukça verimli geçen ve küçük hafızları sevindiren programlarda yemek duası, Kur’an tilaveti ve sabah namazındaki imamlık vazifesi hafızlar tarafından yapıldı.

Sevinçleri her hallerinde belli olan hafızlara İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU motive edici sohbetler yaptı. Sayın TOPÇU konuşmalarında şunları vurguladı: “Elhamdulillah sizler çok şanslı bir dönemde okuyorsunuz. Milletin ve devletimizin sizin gibi vatan evlatlarına teveccühü fazladır. İmkânlarınız daha güzel. İmkânların kıt olduğu dönemlerden geliyoruz. İkinci el kitapları dahi bulmakta zorluk çektiğimiz günleri yaşadık. Şuan yıldızlı otelleri andıran pansiyonlarda hafızlık ve Kur’an eğitimimizi yapıyorsunuz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bize düşen çok çalışmak ve elimizdeki nimetlerin şükrünü eda etmektir. “Toplumun en hayırlısı topluma hizmet edendir” mantığı ile “sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir” amacında hareket etmeliyiz.  Seher ve sahurun bu bereketli saatinde müftü yardımcılarımız, vaizlerimiz, şube müdürümüz, şeflerimiz ve diğer personellerimizle tam kadro sizinle bir aradayız. Her zaman bu ekiple yanınızda olacağız. Yeter ki siz çalışın ve yaşınızın ve imkânlarınızın hakkını vererek başarılı, ülkesini, devletini ve milletini seven ve de bu uğurda hizmet eden erdemli insanlar olunuz. Sizleri ve sizleri üşenmeden buralara teşvik eden anne babalarınızı ve de öğretici hocalarınızı tebrik ediyorum”

Programlar cemaatle kılınan sabah namazlarından sonra sona erdi.

 


Önceki Ağrı'da Yaz Kurslarına Kayıtlar Başladı
Sonraki "Ağrı bizimle hak edeceği konuma yükselecektir"