İl Müftülüğünden anlamlı ziyaret

İl Müftülüğünden anlamlı ziyaret

İl Müftülüğü Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Özel Ümit Aras Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Özel Ümit Aras Rehabilitasyon Merkezi ziyaret edildi.

Ağrı Müftüsü Tandoğan TOPÇU, İl Müftü Yardımcıları Murat SARI ve Fatih TAVLAŞOĞLU ile İl Vaizi Nuri ARSLAN, İl Vaizi Ağrı Müftülüğü Engelli Koordinatörü Maşallah HAN’ın hazır olduğu ziyarette oldukça duygulu anlar yaşandı.

Kurum Müdürü Ümit ARAS “şimdiye kadar İl Müftüsü derecesinde ilk defa ziyaret edildiğimiz için hakikat’ül hal çok duygulandım, çok sevindim. Allah razı olsun. Çalışmalarımızda İl müftülüğünü yanımızda görmek bize ayrı bir azim verecektir. İl müftümüzün samimiyetine inanıyorum, kurumumuzda fiziksel engelli, otistik ve down sendromlu çocuklarımız rehabilitasyon eğitiminden geçmektedir.” dedi.

İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU da Diyanet İşleri Başkanlığı’nın engellilere yönelik çalışmalarından örnekler vererek şunları ifade etti: “Allah çalışmalarınızda sizleri muvaffak eylesin. Çok önemli bir hizmet yapıyorsunuz. Diyanet İşleri Başkanlığımız da bu konuda önemli mesafeler kat etti. Engelliler ile ilgili daire husule getirdi. Her ilde olduğu gibi ilimizde de engelli koordinatörü görevlendirilmiştir. Engellilik fiziksel yapıda değil asıl engellilik anlayışta ve zihin kalıplarındadır. Ebeveyn şefkatiyle evlatlarımıza yaklaşmalıyız. Onları istismar etmeden samimi niyetlerle onlara sahip çıkmalıyız. Bu hizmet yolunda Müftülük olarak elimizden ne geliyorsa onu yapmaya hazırız. Desteğimiz her zaman sizinle olacaktır”

Engelli çocuklar eğitim gördükleri sınıfta ziyaret edildi. Ziyaret esnasında Sait ARSLAN adlı down sendrumlu gencin TOPÇU’ya  el emekleriyle yaptıkları el işini hediye etmesi oldukça duygulu anlara vesile oldu.


Önceki Ağrı'da Eylül Ayında 71 Kişi Tutuklandı
Sonraki Ağrı'da 1 Kilo 105 Gram Esrar Ele Geçirildi