Hüda Par Doğubayazıt ilçe başkanlığından ziyaretler

Hüda Par Doğubayazıt ilçe başkanlığından ziyaretler

Hüda Par Doğubayazıt ilçe başkanlığı 28 Şubat ve Fetö mağdurları için siyasi parti, STK ve kanaat önderlerini ziyaret etti.

HüdaPar Doğubayazıt ilçe başkanı Cemal Arvas öncülüğünde bir heyet Ak Parti İlçe başkanlığı, Gönüllü Dostlar Derneği ve Bölgenin kanaat önderlerinden Molla Musa Geçit (Mela Musa Celali)’i ziyaret etti. HüdaPar heyetini Ak Parti ilçe teşkilatından H. Osman Güneş karşıladı. Onlarca yıldır zindanda unutulan yusufilerin af kapsamında gündeme getirilmesi gerektiğini belirten Arvas, “malumunuz gündemde mahkumlara yönelik bir af tasarısı var. Nitekim ne acıdır ki, af kapsamına her suçtan kesimler listeye alınır iken 28 şubat döneminde yakalananlar ve FETÖ tarafından mağdur edilenler dile getirilmemektedir. Tek suçları Kuran dersi vermek olan yusufilerin de bu af kapsamına alınması, gündeme getirilmesi gerekir” dedi.

Ak parti ilçe teşkilatı adına konuşan Güneş, “bizlerde o dönemde yaşanan mağduriyetlere şahit olduk. Özellikle FETÖ mensupları tarafından sırf kendi menfaatlerine zıt olan kesim ve şahısları ellerindeki fırsatlarla mağdur etmiştir. Muhakkak ki bu af kapsamında yıllardır zindanda mağdur olan Müslümanların da değerlendirilmesi ve gündeme alınması gerekir. Bizler de ilçe teşkilatı olarak elimizden geldiğince ilgili makamlara duyurmaya, bu mağdur olan kardşelrimizin sesi olmaya çalışacağız” İfadelerini kullandı.

Yusufilere Vefa Borcumuz Var

Anadolu Platformuna bağlı STK’lardan Doğubayazıt Gönüllü Dostlar Derneğini ziyaret eden Hüdapar heyetini dernek başkanı Doğan Yıldız karşıladı. Yıldız, “yusufilerin bu kadar senedir içerde kalıp unutulmalarının en büyük sebebi Müslümanların seslerini duyurmaması veya duyuramamasındandır, sessiz kalmasındandır. Bugün biz Müslümanlar olarak  eğerki İslami dernekler adı altında hizmetimizi yürütebiliyor isek bu iyi bilinmelidir ki yusufilerin fedakarlığı sayesindedir. Onlar yıllar önce bizim bugünlerimiz için çalıştılar ve kendi saadetlerini feda ettiler. Biz Müslümanların onlara büyük bir vefa borcu vardır. Ve onların sesi olarak bugün vefa borcumuzu ödemeye çalışmalıyız. Gerek kendi platformlarımızda ve gerekse sosyal medyalarımızda inşallah onlara desteğimizi sunacağız. Dedi.

Bölgenin kanaat önderlerinden Molla Musa Geçit (Mela Musa Celali)’inin kısa zaman önce geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla kendilerine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Arvas, “ hocam malumunuzdur ki farklı islami grup ve kesimlerden yüzlerce kardeşimiz yıllardır cezaevine atılmış, ölüme terkedilmiştir. Sizin gibi seydalarımızın dua ve desteklerini istiyoruz” dedi. Molla Musa Geçit (Mela Musa Celali)’inin yusufilerin kurtuluşu için yaptığı dua ile ziyaret sona erdi. (Hamza ZEREN-İLKHA)


Önceki Ağrı'da kaza 7 kişi yaralandı
Sonraki 6 İlde PKK/KCK Operasyonu