Ağrı Müftülüğü gençler camii ile buluşma etkinliği gerçekleştirdi

Ağrı Müftülüğü gençler camii ile buluşma etkinliği gerçekleştirdi

Ağrı Müftülüğü gençler camii ile buluşma etkinliği gerçekleştirdi

“1-7 Ekim Cami ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında Ağrı Müftülüğü ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) pansiyonlarında kalan üniversiteli gençler camii ile buluşma etkinliği gerçekleştirdi.

İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU, Müftü yardımcısı Murat SARI ile İshak Paşa KYK Yurt Müdürü İskender TEKİN ve gençlerin hazır olduğu buluşmada ikindi namazı beraber kılındı, gençlerle hasbihal edildi, sorunları dinlendi.

Yurt Müdürü İskender TEKİN buluşmanın önemine vurgu yaptı ve şunları dile getirdi: “ Diyanet camiasının haftası hayırlı olsun. Her yıl sizinle olmanın çabası ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimiz sizlerle, cami ile bir arada olmaktan mutluluk duymaktadır. Sizleri tebrik ediyorum.”

İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU  da 1986’dan günümüze kadar “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” hakkında bilgiler verdi ve gençlerle beraber olmanın memnuniyetine vurgu yaparak şunları ifade etti. “633 No’lu yasa ile görev alanımız belirlenmiştir. Yaklaşık 150 bin kişiden oluşan camiamız beşikten mezara kadar halkımızın yanındadır. Özellikle gençlerimiz bizim istikbalimizdir. Her ilde Başkanlığımızca görevlendirilen Gençlik Koordinatörlerimiz mevcuttur. Gençlere hizmet etmekten onur duymaktayız. Gençlerimizin hadisi şerifte geçtiği gibi “ yeryüzünde Allah’ın en çok sevdiği ve beytullah’ın (kabenin) şubesi olan camiler”de bir araya gelmesi ayrıca kıymetlidir.  Sizlere hayırlı ömürler, başarılar ve muvaffakiyetler temenni ediyorum”


Önceki Ağrı'da 2 PKK'lı Öldürüldü
Sonraki “CAMİİ VE DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER” KONFERANSI