Jeotermal Köprüsü’nün Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı

Jeotermal Köprüsü’nün Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı

Murat Nehri üzerine Jeotermal Köprüsü’nün temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Ahmed-i Havalimanın karşısında bulunan 800 dönümlük arazi içerisinde geçtiğimiz aylarda yapılan sondaj çalışmaları neticesinde Jeotermal Kaynak Suyunun bulunması ardından Havalimanın hemen önünden Jeotermal alana ulaşımın sağlanması için 143 metre uzunluğunda 12 metre genişliğindeki Ağrı’nın en uzun köprüsü olacak olan Jeotermal Köprüsü’nün temeli atıldı.


Valilikzce, başlatılan sondaj çalışmaları sonucu yerin bin 500 metre derinliğinde bulunan Jeotermal Kaynak Suyu ilimizde sağlık turizminin gelişmesine büyük katkı sağlayacak olup, yapılacak olan Otel ve termal tesislerde rehabilitasyon, dinlenme vb. hizmetleri verilecektir. Temeli atılan Jeotermal Köprüsü ile sondaj alanını Ağrı - Van karayoluna ve Ahmed-i Hani Havalimanı kavşağına bağlanacaktır.


Konu ile ilgili açıklamada bulunan Vali Elban,’’ Allah'a şükür Sağlık Bakanlığından gelen analiz sonuçları jeotermal suyumuzun tedavi edici özelliği yönünde Türkiye'nin en iyi kaplıcalarından biri olduğunu göstermektedir. Bizim bu alandaki kaynağı insanımızın yarına ve hizmetine en kısa zamanda sunmamız gerekmektedir. Hizmete sunmanın yollarından biri de oranın alt yapısının tamamlanması lazım. Buraya en hızlı ve kolay erişimi sağlamamız lazım. İlk adım olarak Havalimanı kavşağından buraya bir köprü yapalım dedik. Bu hızlı ve kolay erişim ile birlikte aynı zamanda yerin değeri ve yatırımla ilgili talebde artıracaktır. Ardından hemen bu alanın imar planı ile ilgili plan çalışmasına başladık." dedi.


Yapılan köprünün tamamlanmasının ardından Havalimanına gelen vatandaşlar için jeotermal alan yürüme mesafesinde olacaktır. Vali Elban, müteahhit firmadan havalar güzel olursa köprünün yapımını Aralık ayında tamamlayacakları sözünü aldıklarını belirtti.Önceki PKK Operasyonu 9 kişi tutuklandı
Sonraki Patnos Yeni Şehir Mezarlığına Kavuşuyor