Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli incelemeler yapmak üzere Ağrı’ya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli incelemeler yapmak üzere Ağrı’ya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlığının ilimizde sunduğu hizmetlerle ilgili olarak yerel yönetim temsilcileriyle istişarelerde bulunmak ve çeşitli incelemeler yapmak üzere Ağrı’ya geldi.
 
Bakan Kurum; Vali Süleyman Elban ve  protokol üyeleri tarafından Ahmed-i Hani Havalimanı’nda karşılandı.
 
Ağrı programına, sabah saatlerindeki valilik ziyaretiyle başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Süleyman Elban’dan, ilimiz hakkında bilgi aldı.
 
Ardından Valilik toplantı salonunda bakanlık bürokratları ve ilimiz kaymakam, belediye başkanları ve bürokratlarının katılımı ile yatırım ve projelerle ilgili değerlendirme toplantısı düzenledi.
 
Daha sonra Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Bakan Kurum mühendis ve mimarlar ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Bakan Kurum ‘’ Ağrı için öncelik arz eden Fırat Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm işi var. Yaklaşık 502 hak sahibimiz var. Toplu Konut İdaresi tarafından proje etütleri yapıldı. Yaklaşık 665 konut inşası öngörüyoruz. Vatandaşlarımızla görüşmelere başlayacağız,
 Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde de kentsel dönüşüm uygulanacağını kaydeden Kurum, yaklaşık 256 hektarlık alanda 2 bin 981 hak sahibi için gerekli inceleme ve etüt çalışmasının yapıldığını söyledi. ’’ dedi.
 
Toplantı sonrası Ağrı Park projesinin uygulandığı alanda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, Ağrı Belediyesince hayata geçirilen Aşağı Küpkıran Aile Destek ve Eğitim Merkezini ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.


Önceki Okul Sporları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Sonraki Tutak yolunda kaza