YKS tercih sonuçları açıklandı

YKS tercih sonuçları açıklandı

ÖSYM, milyonlarca adayın merakla beklediği 2019 YKS tercih sonuçlarını açıkladı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) milyonlarca aday ve ailenin merakla beklediği tercih sonuçlarını açıkladı. Açıklamayla birlikte bir başka merak konusu olan  üniversitelere kayıt tarihleri de belli oldu.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklamada ,“2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKSsonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 06 Ağustos 2019 tarihinde saat 12.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.” denildi.

KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU

Kayıt tarihlerine ilişkini bilgilerin yer aldığı açıklamada, “YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.” ifadeleri kullanıldı.


Önceki Kurban kesim ücretleri ne kadar
Sonraki HÜDA PAR: Belediyeler vurgunlarla değil hizmetlerle gündeme gelmeli