Emekli öğretmenlere plaket

Emekli öğretmenlere plaket

Emekliye ayrılmış öğretmenlerle "Öğretmenim Kalbimdesin" programında bir araya gelerek Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP), emekli öğretmenlere plaket takdim etti.

"Öğretmenim Kalbimdesin" programı, Ağrı Sivil Toplum Platformunun İcra ve İstişare Kurulu üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin ve emekli öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Programda açılış konuşmasını yapan ASTOP Genel Sekreteri Ekran Kösedağ "24 Kasım her yıl kutlanan bir etkinlik. Biz bu yıl tüm iş Milli Eğitim Müdürlüğümüzde olmasın, bizleri yetiştiren, bizlere emek veren eğitim büyüklerimize vefa gösterelim diyerek 21 emekli öğretmenimiz ile bir araya gelerek plaket takdim etmek istedik. Unuttuğumuz, ulaşamadığımız eğitimci büyüklerimiz de oldu. Hepsinden özür diliyoruz. Önümüzdeki yıl çok daha geniş kapsamlı bir programla, bu etkinliğimizi geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz." dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin ise "İlimizdeki sivil toplum örgütlerinin, öğretmenler günü ile ilgili bir programı üstlenmiş olmaları bizi ziyadesi ile mutlu etti. Ben de bu sebeple bu programı özellikle katılmak istedim. Biz 24 Kasım haftasını 24 etkinlikle kutladık. Zaman zaman yaptığımız çalışmalarda sivil toplum örgütlerinin desteğini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Emekli öğretmenlerden Cafer Erdoğan, Suzan Sürmeli, Ahmet Bilik, İsmail Bayram, Şakir Demir ve İsmail Durak birer konuşma yaparken, vefat eden eğitimci Önder Baydar ve Nurgül Gelturan'ın eşleri de programda plaket alanlar arasına yer aldı.

 

Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Ağrı Beşir Derneği ise İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin'i makamında ziyaret ederek hediye takdiminde bulundular. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)


Önceki Üretilen ceviz fideleri Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor
Sonraki Kış mevsimi için hangi yakıt türü daha uygun