Bölge belediyeleri Diyarbakır’da buluştu

Bölge belediyeleri Diyarbakır’da buluştu

​Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) toplantısı Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Diyarbakır Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığındaki toplantıya, aralarında Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da bulunduğu bölgedeki il ve ilçe belediyelerinin başkanları da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, bölgedeki belediyelerin gerçekleştireceği hizmetlerle ilgili koordinasyon ve uyumlu çalışmaya dikkat çekti.

Güzeloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin her konuda bölge belediyelerine destek verdiğine dikkat çekerek, geçmiş dönemlerde ihanet anlayışı tarafından sosyo ekonomik açıdan geri bırakılmış kentlere eğitimden spora, kültürden genel hizmetlere gerekli hizmetleri kazandırmak istediklerini ifade etti.

Güzeloğlu, “Bu ihanet aklı stratejik ve bilinçli bir şekilde gerçekleşmiştir. Sadece maddi anlamda sınırlı kalmamış, sosyal alanların hepsinde bu boyutta domine edilmiş bu kentler sosyo ekonomik kalkınmanın bütün parametrelerinde bilhassa eksiltilmiş ve maalesef geri bırakılmıştır. Hükümetimizin desteği ile milletimizin güveni ve ferasetiyle tersine çevirerek hizmete dönüştüreceğiz.” dedi.

Toplantıda bölgedeki belediyelerle ilgili görüş ve talepler dile getirilerek birçok konu ile ilgili kararlar alındı. 


Önceki Siyasi partilerin üye sayısı belli oldu
Sonraki AİÇÜ'de güneş enerji santrali kuruluyor