AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Karabulut, ASTOP Üyelerini misafir etti

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Karabulut, ASTOP Üyelerini misafir etti

AİÇÜ Rektörü Karabulut, Ağrı'da Çocuk Üniversitesi ve üniversite bünyesinde yeni bölümlerin kurulacağını söyledi.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Aydın ve üyelerini misafir etti.

Üniversite Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, ASTOP Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Aydın ile üyeler katıldı.

Prof. Dr. Karabulut’un üniversite ve kente yaptığı katkıların her kesim tarafından desteklendiğini belirten ASTOP Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, Kültür ve Kongre Merkezindeki merkezi kütüphane, yemekhane, öğrenci yaşam merkezi ve spor tesisleri gibi yapılaşmalarla Ağrı’nın öğrenci şehri olması noktasında yapılanlardan dolayı Prof. Dr. Karabulut’a teşekkür etti.

AYDIN, Sivil Toplum Kuruluşları ile öğrencilerin taleplerini paylaştı, ASTOP olarak üniversitenin yürüttüğü projelerde paydaş olmak istediklerini söyledi.

ASTOP'un şehir için çok önemli bir platform olduğunu söyleyen Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, üniversitenin ve kentin gelişiminde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Karabulut, “ STK’lar ile işbirliği iş birliğinin geliştirilmesi gerekiyor. STK'lar ile paneller düzenleyerek Ağrı için neler yapılabilirizi konuşmalıyız. Biz bardağın dolu tarafına bakıyoruz. Dolu taraf ise "Yaşanabilir Ağrı" ya kavuşma çabasıdır.  İkinci bir Ağrı yok. Ağrı gelişim için önü açık bir il. Bunun için tüm şartlarımız mevcut. Terörden uzak bir kent olduk. Bu durum bizi ziyadesiyle rahatlatıyor. Üniversitemizde doluluk oranı son iki yılda yüzde 92'ye ulaştı. Bu rakamı yüzde 96'ya çekebilmek için çalışıyoruz. Bunun için Üniversitemizde yeni alanlar açıyoruz." dedi.

Karabulut, "Ağrılı çocuklarımızın geleceklerine yatırım yapabilmek amacı ile bölgede bir ilk olacak olan Çocuk Üniversitesini kurmak için gerekli çalışmaları tamamladık. Amacımız Ağrı'nın yetenekli çocuklarını keşfetmek, nitelikli çocuklarımızı değerlendirmek olacak. Bunun yanı sıra Üniversitemizde yerel dinamikleri ilgilendirmesi amacı ile açtığımız et ve et teknolojileri ile halı ve kilim ile ilgili yüksekokullar yeterli ilgi görmedi. Şimdi yeni alanlar için hazırlığımızı tamamladık." dedi.

Prof. Dr. Karabulut, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Atatürk Üniversitesi koordinatörlüğünde 5-6 Mart 2020 tarihlerinde Erzurum’da gerçekleştirilecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na (DAKAF'20) Ağrı'nın tanıtımı için ASTOP'un katkı sunması beklediklerini söyledi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)


Önceki Uyuşturucu satıcılarına operasyon
Sonraki Ağrı'da sporcu seçme çalışması