10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlama mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlama mesajları

Ağrı Valisi Elban, Milletvekili Çelebi ve Rektör Karabulut'tan gazetecilere kutlama mesajı.

 

Ağrı Valisi Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ağrı'da halkın gözü kulağı olan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan tüm basın mensuplarına teşekkür ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Elban, şunları kaydetti:

"İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar. Her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla basın camiası, İlimizin, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması ve kamuoyunca sahiplenilmesine de büyük ölçüde katkı sunmaktadır."

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşların haber alma hakkının korunmasını sağlayan tüm basın emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Prof. Dr. Karabulut, mesajında şunları kaydetti; "Kamunun ortak sesinin duyurulmasında önemli rol oynayan basınımız; bireylerin haber alma hakkını sağlayan düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.

Gazetecilik mesleği, günün her saatinde uğraş gerektiren gerçekten zor, emek isteyen meşakkatli bir meslektir. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan her gazetecinin toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır.

Bu bağlamda başta İlimizde görevlerini hassasiyetle yerine getiren, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi, kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin vatandaşlarımızla paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenmesinde önemli katkıları olan güzide basın mensuplarının ve ülkemizde böylesi önemli bir görevi üstlenen, tarafsız haber yapan ve basın meslek ilkelerine bağlı hareket eden tüm basın mensuplarının "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü "nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim."


Önceki HÜDA PAR'dan 10 Ocak mesajı
Sonraki "Bingöl için çalışıyoruz"