Yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için berber salonu açıldı

Yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için berber salonu açıldı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin ücretsiz faydalanacağı berber salonu açıldı.

Tatvan Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında, yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için ücretsiz berber salonu açıldı.

 

Tavan Belediyesi eski hizmet binasında açılan solanda hizmet verilmeye başlandı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek projede, belirlenen listelere saç tıraşı ücretsiz olarak yapılacak.

 

Konu hakkında açıklamada bulunana Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, daha önce yaşlı ve engelli vatandaşlar için evlerde berber hizmeti sunduklarını hatırlatarak, bu hizmeti genişleterek yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerinde dahil edildiğini söyledi.

 

Geylani, "Biz özellikle berber hizmeti konusunda bu insanlarımıza yardımcı olmak istedik ve projeyi başlattık. Tatvan Belediyesi olarak halkımıza verdiğimiz değeri göstermek ve yaşamlarını kolaylaştıracak katkılar sunabilmek için çeşitli projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Gözlemlerimiz sonucu bu kapsamda yürütülecek bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu tespit ettik ve bu doğrultuda hizmet vermeye başladık." dedi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)


Önceki Cizre Umut Kervanı yıllık faaliyet raporunu açıkladı
Sonraki Bitlis'te geçen yıl bin 400 kişi hayatını kaybetti