HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ağrı'da

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ağrı'da

Amerika'nın üsleri hakkında konuşan Av. Yılmaz, Amerika'nın sömürü amaçlı bu üsleri kurduğunu ve kendi menfaati uğruna hareket ettiğini belirtti.

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Önce İnsan Öncelik Adalet" adlı seminerin konuğu HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Yılmaz oldu.

İl Başkanlığında partililer ile bir araya gelen Av. Hüseyin Yılmaz, vahiy vasıtası ile Allah'ın yapacağı görevini ona biçtiğini ifade ederek, insanın dünyayı güzel yapanında bozanın da insan olduğunu söyledi. Yılmaz konuşmasında son dönemlerde İslam ülkeleri tarafından yüksek perdeden dillendirilen Amerikan üslerine de dikkat çekti. Amerika, üsleri ile ülkelerde sömürüyü hedeflediğinin altını çizdi.

"İnsanı insan yapan, yücelten şey sahip olduğun ruhtur ve vahye olan bağlıdır." diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ve o vahiy ile peygamberi vasıtasıyla insanın dünyada yapacağı rolü biçiyor. Ona göre onu yönlendiriyor. Tabii olursan, dünyanın düzeni, mutluluğu, huzuru için reçete budur. Onun için her şeyin bozanı da güzel yapanı da insandır. Dünyayı bozacak olan da insandır, dünyayı düzeltecek olan da insandır."

"Amerika üs kurduğu her ülkeyi sömürmektedir"

Amerikan'ının üslerini Afrika ve İslam ülkelerinde kurduğunu söyleyen Yılmaz, "Yeraltı zenginlikleri olarak en zengin olan yer Afrika'dır. Ama açlıktan ölen yine Afrika'dır. Zenginliğin sahibi Afrika ama zenginlikleri çıkaran, götüren başkası. Her toplumun adalet anlayışı farklıdır. Bir Amerika gelip buraları işgal ediyor. Bir Suriye'dedir, bir Irak'tadır, Suudi Arabistan'dadır. Pakistan, Afganistan ve Afrika'nın birçok ülkesindedir, Türkiye'dedir. İlginçtir, Türkiye'de Amerika'nın 30'a yakın üssü vardır. Ve olduğu her ülkede o ülkeyi üslerle kontrol ediyor ve sömürüyor. Devlet başkanları ayardan çıktığı vakit, onları hemen ya alaşağı ediyor, yerine başkasını getiriyor yada bakıyorsunuz o başkanı suikastlarla öldürebiliyor.  Çıkarı ve menfaati için böyle bir yapısı var. Ülkelerdeki yer altı zenginliklerini kendi hakkı olarak görüyor. Ve buna kendince adalet diyor. Biz Müslümanların adalet anlayışı ise farklıdır. Bizim ölçü alacağımız adalet anlayışı ise Kur'an'daki adalettir." ifadelerini kullandı. 

 

 


Önceki Ağrı'da hayatını kaybeden askerin cenazesi memleketine gönderildi
Sonraki Ağrı'daki STK'lar İdlib için basın açıklaması yaptılar