Öğrencilerin sömestir hediyesi buz patenin açılışı yapıldı

Öğrencilerin sömestir hediyesi buz patenin açılışı yapıldı

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince çocukların kış aylarında yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmeleri için Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda kurulan buz pisti düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bir ay boyunca çocukları ağırlayacak pistin açılışında, Buz Hokeyi Milli Takımı gösteri maçı yaptı, bazı milli sporcular ise artistik performans sergiledi.

 

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, açılışta yaptığı konuşmada, kentte buz pistini üçüncü kez çocuklarla buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

 

"Çocuk Gülerse Şehir Güler" sloganıyla başlatılan etkinlikleri sürdürdüklerini ifade eden Yaman, vatandaşların desteğiyle önemli çalışmalar yaptıklarını aktardı.

 

Belediye bütçesinin vatandaşın hizmetine sunulduğuna dikkat çeken Yaman, “Belediyenin görevi sadece yol yapmak, altyapı ve park yapmak değil, aynı zamanda şehirde yaşayan bütün hemşehrilerimizin talep ve isteklerini yerine getirmektir. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. 3,5 sene önce Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle göreve geldiğimizde 'Terör örgütlerine belediyelerin tek bir kuruşu dahi gitmeyecek, bütçeyi o şehirde yaşayan insanlara harcayacağız.' demiştik. Öyle yaptık ve öyle yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

Konuşmaların ardından çocuklar buz pistinde eğlenceli vakit geçirdi. (M. Salih Keskin - İLKHA)


Önceki Siirt'te Kısa süreli kar yağışı bile Siirtlileri sevindirdi
Sonraki İshak Paşa Sarayı her mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor