Kızılay Ağrı Şubesi'nden deprem bölgesi için yardım çalışması

Kızılay Ağrı Şubesi'nden deprem bölgesi için yardım çalışması

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremde zarar görenlerin yaralarını sarmak için harekete geçen Kızılay Ağrı Şubesi bir TIR dolusu malzeme toplarken, minikler ise kumbaralarını açarak yardımda bulundular.

Kızılay Ağrı Şubesi tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan gıda, giyim, barınma, ısınma ve muhtelif ev eşyalarının bulunduğu yardımlar çarşamba günü bit TIR ile Elâzığ'a gönderilecek.

 

Vatandaşların kendilerini arayarak yardım yapmak istediklerini, bunun üzerine yardım çalışması başlattıklarını belirten Şube Başkanı Orhan Tatlı, 3 kız çocuğunun da kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını yolladıklarını belirtti.

 

Orhan Tatlı, "Bizler, gelen yardım talepleri doğrultusunda bir kampanya başlattık. Cumartesi günü yardım kampanyasının startını verdik. Bu kampanyamızla ilgili durum çok farklı bir şekilde işledi. Vatandaşların, 'Deprem bölgesi için ne yapabiliriz?' isteği üzerine biz de yardım kampanyasını başlattık." dedi.

 

"Kız çocukları kumbaralarındaki harçlıklarını yolladı"

 

Halkın yardım noktasında çok hassas olduğuna dikkat çeken Tatlı sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Arkadaşlarımız şu an 3 araçla sahadalar. Esnaf ve vatandaşlarımızdan telefonlar geliyor. Nereden malzeme alınacaksa arkadaşlarımız hemen oraya gidiyor. Vatandaşlardan bazıları malzemeleri direk buraya getiriyor. Dün 2 kız çocuğumuz kumbaralarında biriktirmiş oldukları 150 TL'lik harçlıklarını şubemize getirip teslim ettiler. Fransa'da yaşayan Ağrılı Yasemin adında küçük bir kızımız da 50 Euro para desteğinde bulundu. Gelen paketlerin içinde çocuklara çikolata gönderen ablalarımız var. Bu hassasiyetle insanlarımız yaklaşıyor. Biz de bu konuda aracıyız. Kızılay 151 halkımızın yanında, sahada. İlçelerden aşırı bir talep olunca, çıkarmayı düşündüğümüz TIR'ı çarşamba gününe erteledik. Çarşamba günü battaniye, gıda, ısıtıcı, çocuk bezi, su vs. toplanan tüm malzemeleri Elazığ'a sevk edeceğiz." (Ömer Adıgüzel-İLKHA)


Önceki Ağrı Belediyesi de Elazığ'daki enkaz kaldırma çalışmalarına katıldı
Sonraki Ağrı'daki Toklu Şelalesi dondu