Ağrı'dan siyonistlere tepki: Bu bir anlaşma değil, anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır

Ağrı'dan siyonistlere tepki: Bu bir anlaşma değil, anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır

​Ağrı'da faaliyet gösteren STK'lar, cuma namazı sonrası Merkez Camii önünde ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı şer planını protesto ettiler.

HÜDA PAR Ağrı İl Teşkilatının da destek verdiği basın açıklamasını Peygamber Sevdalıları Vakfı Ağrı Şube Başkanı Arif Yılmaz okudu.

 

Yılmaz, "Özellikle Kudüs'ün statüsü konusunda tamamen sapkın bir inançtan hareketle oluşturulan iddianın ve teröre dayanan eylemin meşrulaştırılması, daha açık ifadeyle ilk gününden itibaren gerçekleştirdiği terör eylemleriyle ayakta kalmaya çalışan terör çetesi işgalcilerin, ABD tarafından desteklenmesi, işgalin meşrulaştırılması ve terörün yaygınlaştırılması noktasında kirli bir işbirliğidir." dedi.

 

"Anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır"

 

ABD Başkanı Donald Trump'un, bu anlaşma ile işgalci siyonistlerin güvenliğini merkeze alan ve Filistinlileri ebediyen yurtlarından sürmeyi hedefleyen bir plan olduğunu belirten Yılmaz, "Dolayısıyla bu bir anlaşma değil, anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır. 'Yüzyılın Anlaşması' denilen plan, Kudüs'ün bütünüyle işgal edilmesi, Filistinlilerin vatanlarından çıkarılması ve işgalin meşrulaştırılması çabasından ibarettir. Kısaca bu plan soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir. İşgalci siyonistler ve onların hamisi emperyalist ABD, yetmiş yılı aşan kan ve zulüm devleti tasarımıyla başaramadıkları büyük israil ve yok edilmiş Filistin hayalini, şimdi de bu yolla gerçekleştirmeyi deniyor. Bu anlaşmayı kabul edenlerle beraber, konuşmaya ve değerlendirmeye değer gören herkesi Filistin'in düşmanı, Kudüs'ün satıcısı, Filistinlilerin soykırımcısı olarak tanımlarız." ifadelerini kullandı.

 

 

"Bu coğrafya, cesur inanmışların coğrafyasıdır"

 

"Hiç kimse, Filistin'e el koymaya, siyonizme destek vermeye, ABD'ye refakat etmeye yeltenmesin." diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bu coğrafya, insani değerleri herkese sunma noktasında cömert, insanlıktan nasipsiz her şahsa, her devlete ve her zihniyete haddini bildirecek kadar cesur inanmışların coğrafyasıdır. Irak, Kuveyt, Yemen, Suriye, Afganistan ve daha birçok bölge ülkesi, milleti ve toplumu, ABD'nin ne işe yaradığını, siyonizmin hayallerinin gerçekleşmesi için neler yaptığını, Armegedon hedefi için ne kadar şuursuzlaştığını, yaşayarak ve zulmün her çeşidini görerek biliyor. ABD şimdi "Bak elimde silah değil, kalem var" şirinliğiyle yeni bir yol, yeni bir son arıyor. Biz bu yolun bölge için barış ve huzur, ABD ve israil içinse önlenemez son olmasına gayret edeceğiz. Evangelist-siyonist akıl ve ahlaksızlık işbirliğinde üretilen yüzyılın planı, yüzyılın rezaleti, yüzyılın dayatması, yüzyılın kurnazlığı, insanlığın onur ortaklığıyla, Müslüman kitlenin idrak ve şuur ortaklığıyla yırtılıp çöpe atılır. Bu planı yazanlar, yayanlar, bu plan üzerinden ABD ve siyonist işgalciye yamanıp yanaşanlar da tarihin çöp sepetine atılanlar kervanına katılırlar. Filistin ne israilin hedeflediği kadar küçük ne de ABD'nin düşündüğü kadar aciz bir devlettir."

 

Yılmaz, açıklamasının devamında, "Bilinsin ki, intifada sadece Filistin'e ve Filistinlilere ait değil, bütün insanlığa ve yerküreye hâkim bir bilinçtir. Bu planın tek olumlu yanı, evangelizme-emperyalizme ve siyonizme-kapitalizme karşı küresel intifada çağrısının karşılık bulmasını hem kolaylaştıracak, hem hızlandıracak hem de katılanların sayısını artıracak olmasıdır. Biz, Hazreti Ömer'den, Selahaddin Eyyubi'den, Abdülhamid'den bize miras kalan ilk kıbleyi koruma gururunu, İbrahim'i yaşayışın merkez coğrafyasını, bağımsız Filistin ve Özgür Filistinliler ile birlikte devam ettirme onurunu yaşamakta ve mukaddes bir miras olarak gelecek nesillere aktarmakta kararlıyız. ABD ve israil şunu bilsin; içinde bağımsız Filistin, Özgür Kudüs ve işgal ettiği bütün topraklardan çekilmiş israil kavramlarının ve bunu sağlayacak kuralların olmadığı hiçbir sözleşme, anlaşma ve plan; imzamıza da, rızamıza da sahip olamaz. Çok açık söylüyoruz, Ortadoğu'dan defolan ABD ve Filistin'de derdest olan israil hedeflerine hiç olmadığı kadar yakın, bu hedefler noktasında birlik ve beraberlik oluşturmak açısından da daha önce olmadığı kadar kararlıyız." diye konuştu. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)


Önceki Ağrı'da basın mensuplarına ilk yardım eğitimi verildi
Sonraki Cuma Hutbesinde bu hafta "Afetler Karşısında Bilinçli Olma" konusu ele alındı