Peygamber Sevdalılarının Ağrı'daki etkinliği düzenlemeyecek

Peygamber Sevdalılarının Ağrı'daki etkinliği düzenlemeyecek

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ağrı'da Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl nisan ayında düzenlenen "Hz. Peygamber’i Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliklerini Covid-19 salgını nedeniyle düzenlenmeme kararı aldı.

Her yıl Ağrı'da düzenlenen  "Hz. Peygamber’i Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği bu yıl Covid-19 nedeni ile düzenlenmeyecek. 

Çin'de ortaya çıkan ve 130 ülkeye yayılan Corona virüs nedeniyle ülke çapında tedbirler alınmaya devam ediliyor.

 

Bu kapsamda her yıl nisan ayında yüzbinlerce insanın bir araya geldiği "Hz. Peygamber’i Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğini düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı da program düzenlememe kararı aldı.

 

Vakıftan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

Dünya genelinde salgın bir hastalığa dönüşen Corona virüsü (Covid-19) maalesef ülkemiz için de büyük bir tehlike arz etmektedir. Solunum yoluyla bulaşan bu hastalıktan korunmak adına dünya ve ülkemiz genelinde bazı tedbirlere başvurulmuştur.

Peygamber Sevdalıları olarak bizler de halkımızın sağlığını önceleyerek her yılın nisan ayında ülkemizin birçok ilinde gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz

 

'Hz. Peygamber’i Anlama ve Sünnetini Yaşama' etkinliğini bu sene hüzünle icra etmeme yönünde karar almış bulunmaktayız.

 

Açıklamanın devamında "Bu kararın, halkımız için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan dileriz. Halkımıza bu musibete karşı tedbirli ve sabırlı olmasını tavsiye ediyoruz." denildi. (İLKHA)


Önceki ​Ağrı'da Corona virüs tedbirleri
Sonraki HÜDA PAR Ağrı Kongresi ertelendi