TBMM Başkanlığı'na Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yasa teklifi sunuldu

Düzenlenmeye ilişkin 14 maddelik yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

TBMM Başkanlığı'na Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yasa teklifi sunuldu
07 Haziran 2022 - 23:31
Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yasa teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu

AK Parti, sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenlenmesine ilişkin 14 maddelik yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, " Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak ilk büyük adım atıldı." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının MALİ VE ÖZLÜK haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak İLK BÜYÜK ADIM atıldı." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından konuyla ilgili, "Bu süreçlerin çalışanların mutluluğu ve memnuniyetiyle doğru orantılı olduğuna inanıyorum dolayısıyla beklentileri var çalışanlarımızın, hekim arkadaşlarımızın. Motive olmaları için de bunun gerekliliğini biliyoruz.

O nedenle bu hafta, muhtemelen gelecek hafta; ama bu hafta ben Meclis komisyonunda gündeme gelmesini takip ediyorum. Özlük hakları noktasında sözleşmeli, kadrolu dahil olmak üzere birçok düzenleme yapılacak. Özlük haklarıyla ilgili konunun bu hafta komisyona gelmesi kuvvetle muhtemel." açıklamasını yapmıştı. (İLKHA)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum